Як організувати фонд.

Недержавний фонд часто виступає ефективним знаряддям у громадській діяльності, але для його створення потрібно пройти ряд обов'язкових процедур і переконати державні структури в своїй благонадійності. Починати реєстрацію фонд а рекомендується під чуйним керівництвом юристів-професіоналів, хоча загальна схема його організації може бути представлена всього в декількох найважливіших кроках.
Вам знадобиться
  • Протокол засідання, на якому було прийнято рішення про створення фонду
  • Статут фонду
  • Документи, що підтверджують право засновників використовувати юридична адреса фонду
  • Свідоцтво про занесення фонду до Єдиного державного реєстру юридичних осіб
  • Свідоцтво про присвоєння фонду ІПН
  • Свідоцтво про реєстрацію фонду в Росстату
  • Розрахунковий рахунок в банку
Інструкція
1
Зберіть і уявіть в Міністерство юстиції декілька установчих документів разом із заповненою формою заяви. Серед них: протокол зборів засновників, на якому було прийнято рішення про створення приватного фонд а, розроблений статут фонд а, будь-які документи, що підтверджують законність використання юридичної адреси фонд а, зазначеного в протоколі. Сплатіть державне мито, а квитанцію про оплату прикріпіть до документів і заяви.
2
Дочекайтеся, коли Міністерство юстиції дасть «добро» на створення фонд а і передасть документи до органів Федеральної податкової служби, яка здійснює облік фонд ов, як і інших юридичних осіб, і реєструє їх, вносячи до Єдиного державного реєстру.
3
Отримайте в Міністерстві юстиції свідоцтво про внесення вашого приватного фонд а до Державного реєстру, що видається на підставі даних, отриманих з податкової служби (реєструючого органу). Про факт реєстрації органи Мін'юсту повідомлять засновників, як тільки отримають дані з «податкової».
4
Поставте новий недержавний фонд на податковий облік в органах ФНС, виберіть систему оподаткування і отримаєте свідоцтво про присвоєння ІПН. Необхідно також встати на облік в місцевому органі Росстата.
5
Відкрийте розрахунковий рахунок, який приватний фонд , як і будь-яка юридична особа, повинен мати, вибравши попередньо банк і валюту. Поставте до відома про це податковий орган, в якому фонд був зареєстрований. З цього моменту ваш фонд - повноцінне юридична особа і може розпочинати свою діяльність.
Корисна порада
Пам'ятайте, що використовувати спрощену систему оподаткування можуть не всі фонди - інвестиційний фонд і фонд цільового капіталу платити податки по цій схемі не могут.Чісло засновників фонду ніяк не регламентується існуючим порядком у всіх випадках крім одного - громадський фонд у складі засновників повинен мати як мінімум три особи.