Як зміцнити цегляну стіну. На якій відстані дюбеля рабицю.

Технологія зміцнення цегляної стіни залежить від її стану. Якщо на ній є вертикальні тріщини, що проходять через всю стіну , то причиною цьому, швидше за все, є розрив фундаменту. У цьому випадку буде потрібно його ремонт. Якщо ж такі тріщини відсутні, надійно укріпити стіну допоможе її оштукатурювання з армуванням дротом або сіткою Рабица.
Вам знадобиться
  • - піщано-цементний розчин;
  • - сітка Рабиця або сталевий дріт;
  • - цвяхи або дюбелі;
  • - будівельний інструмент.
Інструкція
1
Підготуйте стіну під оштукатурювання. Очистіть її від бруду, пилу, патьоків розчину, видаліть зі швів розчин на глибину близько 10 мм.
2
Забийте в шви цвяхи або дюбелі таким чином, щоб їх капелюшки виступали над поверхнею стіни приблизно на 20 мм, а відстань між ними у вертикальному та горизонтальному напрямку було 70-100 мм.
3
Закріпіть на стіну сітку Рабиця з розміром осередку 50-80 мм, прив'язуючи її дротом до забитих цвяхах. При прив'язуванні робіть дротом кілька обертів навколо цвяха і прикручуєте до нього сітку. Її потрібно кріпити до кожного цвяху, тільки в цьому випадку може бути забезпечено міцне з'єднання штукатурки зі стіною.
4
Якщо сітка Рабиця відсутня, можна здійснювати армування дротом діаметром 2-2,5 мм, намотуючи її на цвяхи таким чином, щоб вона утворила сітку з осередками, розміри розміри яких відповідають відстані між цвяхами.
5
Особливу увагу приділіть армуванню кутів. Сітка або дріт тут не повинні мати розривів, утворюючи суцільне перекриття кута. Це допоможе забезпечити монолітність кутовий зони.
6
Після армування оштукатурьте стіну піщано-цементним розчином із співвідношенням 1: 3 або 1: 4 (цемент: пісок). Товщина шару штукатурки повинна бути такою, щоб капелюшки цвяхів і сітка або дріт повністю ховалися в ній.
7
Якщо цегляна стіна втрачає вертикальність, зміцнити її можуть так звані опорні стіни у формі трикутника або трапеції, встановлювані перпендикулярно зміцнюється стіні із зовнішнього боку. Такі стіни встановлюються в підвалах будинків, щоб компенсувати зовнішнє тиск грунту на підвал.
8
Щоб встановити опорну стіну , закладіть під неї фундамент на одну глибину з фундаментом стіни. Щоб забезпечити зв'язок нового і старого фундаментів, забийте в останній ряд анкерів, зв'язавши їх з арматурою нового фундаменту. Висота і довжина опорних стін (сторони трикутника або трапеції), а також їх кількість не регламентуються, ці параметри залежать від конкретних умов.
Зверніть увагу
Армоване оштукатурювання дуже добре зміцнює стіну. У деяких випадках його виявляється достатнім для того, щоб запобігти руйнуванню стіни навіть у випадку розриву фундаменту. Проте якщо і на оштукатуреній стіні з'являться тріщини, це це буде означати, що потрібен капітальний ремонт фундаменту з риттям траншеї навколо нього, установкою опалубки, укладанням арматури і заливкою бетонного розчину.
Будівельні технології в даний час відрізняються великою різноманітністю. У сучасній будівельній індустрії використовується безліч будівельних матеріалів. Раніше в якості утеплення стін брали зовсім інші матеріали. Але все ж, принципова схема пристрою стін залишилася колишньою: несучі конструкції з бетону, шлакоблоку або інших матеріалів і шар утеплювача усередині стіни. Якщо ви хочете замінити утеплювач і/або укріпити стіни, прислухайтеся до деяких порад.
Інструкція
1
Якщо ви хочете зробити в будинку євроремонт, зовсім необов'язково при цьому повністю стіну розбирати, купувати новий теплоізоляційний матеріал і робити нову теплоізоляцію. Якщо вас влаштовує наявний утеплювач, можна обмежитися лише зміцненням стіни за рахунок нанесення на теплоізоляційний матеріал декількох шарів звичайного цементного розчину.
2
Для цього приберіть зі стіни залишки старої штукатурки. Починайте краще з підлоги, зробіть первинну заливку підлоги бетоном. Потім ви зможете його вирівняти під лінолеум, ламініт або паркет. Пол буде служити опорою для досить товстого шару розчину. Після заливки закріпіть на стіні арматурну сітку. Зробити це можна за допомогою саморізів і жерстяних пластин. Для цього зробіть отвір в пластині, вставте в нього саморіз і загорніть його шуруповертом. Пластина при цьому притисне арматуру до стіни. Довжину шурупів слід вибирати залежно від твердості матеріалу. Чим матеріал твердіше, тим коротше вам можуть знадобитися саморізи. Робити слід близько 10 кріплень на один квадратний метр площі.
3
Йдемо далі. Наступним етапом буде закидання стіни цементним розчином. Робити розчин потрібно з піску з вмістом глини (для збільшення в'язкості). На частина піску з глиною слід брати 6 частин цементу. Досягніть потрібної густоти розчину в залежності від матеріалу теплоізоляції і нанесіть приблизно 3 см розчину на утеплювач.
4
Подальші роботи слід відкласти до наступного дня. Прикріпіть ще один шар арматурної сітки і виставите маски по рівню. Тепер зробіть більш густий розчин і почніть вирівнювати стіну по маяках. Далі слід підготовка стіни для шпаклівки. Покриття необов'язково загладжувати, якщо ви маєте намір зробити конструкцію з гіпсокартону.
Корисна порада
Після закінчення робіт у вас буде міцна стіна, укріплена цементом і армованої сіткою, яка здатна простояти ще не одне десятиліття.