Як створити книжковий магазин.

Час від часу лунають голоси скептиків, що книги майже ніхто не читає, видання на паперових носіях себе практично вичерпали. Але подібні заяву не відповідають дійсності, а книготорговий бізнес як і раніше є привабливим і вигідним.
Інструкція
1
Першим етапом організації книжкової магазина є реєстрація в якості підприємця. Вибір форми ведення бізнесу залежить від обраного вами формату торгівлі. Що ви збираєтеся організувати: мережа магазинів, один або книжкову крамницю? Для книжкового магазина та мережі найбільш відповідною формою є Товариство з обмеженою відповідальністю.
2
Після реєстрації підберіть приміщення під магазин. Воно може бути невеликим, але добре, якщо буде розташовуватися в прохідному місці. Зверніть особливу увагу, щоб в ньому не було вогкості, яка може призвести книги в непридатність. Також врахуйте при виборі приміщення, що магазин, який не перевищує 150 м2, припускає привабливий для багатьох підприємців вид оподаткування у вигляді ЕНВД (єдиного податку на поставлений дохід).
3
Отримайте дозвіл СЕС та пожежної інспекції на відкриття магазина у знайденому приміщенні.
4
При необхідності зробіть ремонт і придбайте спеціальне обладнання для свого магазина . Інтер'єр рекомендується робити «теплим», щоб покупці почували себе в магазині комфортно і затишно. Подбайте про освітлення; добре, якщо воно буде м'яким. Стіни магазина можна обклеїти барвистими плакатами про подорожі, концертах, виставках і рекламними зображеннями обкладинок популярних книг.
5
Для книжкового магазина необхідне спеціальне обладнання - це стелажі, обертаються полки і столи. Паралельно одній зі стін розташуйте прилавок. Він не повинен заважати входу і виходу з магазина . Книжкові стелажі розташовуються уздовж стін. Для зручності вони не повинні перевищувати двох метрів у висоту. Не забудьте розбити їх на секції шириною приблизно 1,2-1,5 м. Над кожною такою секцією розмістіть плакат із зазначенням тематики книг, розташованих на цьому стелажі.
6
Основним етапом організації книжкової магазина є придбання товару. Визначтеся з тематикою книг і постарайтеся укласти прямі договори з видавництвами, які випускають подібні книги. Як правило видавництва погоджуються на відстрочку платежу і не вимагають передоплати. Для хорошої рентабельності необхідно близько 10 тисяч книг для одного магазина середньої величини. Не забудьте і про дуже популярних зараз аудиокнигах.
7
Підберіть кваліфікований штат співробітників. Книги - товар інтелектуальний. Для хорошої роботи магазина дуже важливий індивідуальний підхід до кожного покупця. Продавці-консультанти повинні бути в курсі всіх літературних подій і видання різних книжкових новинок.
Зверніть увагу
Чи окупається книжковий магазин в середньому через рік з моменту відкриття. Це залежить від місцерозташування, прохідності і величини магазину.
Корисна порада
Націнка на книги становить 50-60% від видавничої вартості.
Бізнес в інтернеті - справа прибуткова, при цьому не вимагає великих витрат на дорогу рекламу та оренду або купівлю торгових приміщень. Створення власного книжкового інтернет-магазину - це реальна можливість отримати хороший прибуток на просторах мережі.
Інструкція
1
Для створення подібного бізнесу необхідний вдалий підбір доменної зони. При її виборі керуйтеся кругом і місцем проживання передбачуваних клієнтів. Якщо ваш бізнес буде покривати тільки територію Росії, має сенс реєструвати сайт магазину в доменній зоні нашої країни.
2
Оберіть відповідна назва для сайту і ім'я для вашого магазину. Назва повинна бути легкозапоминающиеся, щоб бути постійно на слуху у покупців - «сарафанне радіо» послужить вашому бізнесу додатковою рекламою. При виборі імені для книжкового магазину, спирайтеся на специфіку продаваної літератури. Якщо ви будете продавати дитячу та юнацьку літературу, наприклад, то підберіть яке-небудь смішне або казкову назву.
3
Не економте на оформленні сайту вашого магазину. Краще запросити кваліфікованого веб-дизайнера, щоб він підібрав відповідний дизайн і втілив у життя всі ваші мрії про креативному оформленні власного бізнесу. На сайті обов'язково повинні бути присутніми контакти власника магазину, гостьова книга (відгуки задоволених покупців - кращий спосіб зарекомендувати магазин як надійний і викликавши тим самим довіру, привернути увагу нових клієнтів). Інтерфейс інтернет-магазину повинен бути зручним і зрозумілим, а також містити простий в управлінні рубрикатор.
4
Включіть в асортимент супутні товари: музичні та PC-диски, комп'ютерний софт, головоломки, календарі та інша поліграфічна продукція. Приверне покупців установка на сайті додаткових опцій, які дозволять рекомендувати до прочитання бестселер, з аналогічним обраної книзі сюжетом або комп'ютерну гру, створену за мотивами улюбленого художнього твору. Інтелектуалам крім читання буде цікаво придбати нову головоломку для розвитку розумових здібностей.