Як викликати аварійну службу.

Бувають ситуації, коли потрібне втручання і допомогу аварійної служби. Щоб у потрібний момент адекватно зреагувати, заздалегідь подбайте про те, щоб номери, за якими вам слід в таких випадках звертатися, були вам відомі.
Вам знадобиться
  • - телефон;
  • - телефонний довідник;
  • - папір.
Інструкція
1
Внесіть в пам'ять стаціонарного та мобільного телефонів все номера екстреної допомоги (112 - єдина інформаційна система виклику екстрених оперативних аварійних служб, 01 - допомога пожежників, 02 - поліція, 03 - швидка медична допомога, 04 - аварійна служба газу), включаючи і необхідні номери телефонів районних аварійних підрозділів. Максимально використовуйте можливості вашого телефонного пристрою, щоб додзвонитися до потрібної служби було якомога простіше.
2
Продублируйте запис телефонних координат аварійних та екстрених служб на папері. Виділіть їх кольоровим маркером, оформите лист рамкою, покладіть під скло на робочий стіл або повісьте на стіну. Головне, щоб у потрібний момент, ви не витрачали дорогоцінний час на пошук. Не забудьте про записну книжку.
3
Якщо на момент аварійної ситуації ви не знаєте, яку службу викликати, наберіть 112. Відповідно до ситуації ваш дзвінок буде тут же передано у відповідну диспетчерську службу для якнайшвидшого реагування та надання допомоги. До вас можуть бути спрямовані: поліція, пожежники, аварійна газова служба, швидка допомога, рятувальники, а також співробітники служби «Антитерор». При необхідності може бути дистанційно надана і психологічна підтримка.
4
В екстремальних випадках система-112 дозволяє точно визначити місцезнаходження того, хто телефонував, швидко проаналізувати отриману інформацію і оцінити нинішній стан. Вона також припускає автоматичне відновлення перерваних дзвінків, реєстрацію вхідних та вихідних дзвінків, прийом смс-повідомлень і не тільки російською мовою.
5
Якщо у вас виникли будь-які питання щодо забезпечення безпеки життєдіяльності або терміново потрібно корисна довідкова інформація, теж можна дзвонити за цим номером.
6
В момент виникнення аварійної ситуації зберігайте самовладання і не панікуйте. Глибоко вдихніть і згадайте, що ви точно знаєте, куди звернутися.
7
Якщо на момент аварії у вас відсутній зв'язок, не втрачайте час і скористайтеся допомогою сусідів або перехожих.