Як витягнути з ока смітинку. Як можна витягнути смітинку з ока.

Пил, будівельне сміття, різні волокна, волоски часто потрапляють в очі . Дрібні смітинки, не доставляють вам особливого занепокоєння, вийдуть самі природним чином. Небезпечні сторонні предмети, наприклад скло і металеву стружку, необхідно видалити в лікарні, щоб уникнути серйозних і неприємних наслідків для зору.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - чистий носовичок;
  • - дзеркало.
Інструкція
1
Якщо ви відчули смітинку в своєму оці, не тріть повіки безладно. Ваші рухи повинні йти від зовнішнього куточка очі до носа. Обережно вийміть її, коли побачите, куточком чистої носової хустки або ватною паличкою.
2
Ще краще, якщо у вас є можливість промити слизову оболонку очі проточною водою. Хлюпніть трохи і поморгайте, смітинка повинна вимитися.
3
Використовуйте дзеркало. Намочіть куточок хустки і відсуньте край століття. Якщо ви бачите чужорідний предмет, обережно підчепити його і вийміть.
4
Складніше видалити смітинку, якщо вона застрягла під верхнім століттям. Направте погляд вниз, виверніть повіку і приберіть заважає предмет вологою ватною паличкою. Якщо ж ви не бачите смітинку, вам знадобиться допомога іншої людини.
5
Якщо у вас немає можливості звернутися за допомогою, наберіть води в широку ємність (тарілку або тазик), опустіть туди обличчя і активно поморгайте. Можна використовувати цівку, випущену з шприца без голки. Можливо, смітинка вимиється цієї цівкою води.
6
При попаданні в око вапна, що часто трапляється при побілці стелі, потрібно приготувати розчин цукру достатньої насиченості. Змочіть очей солодкою водою. Цукор з'єднується з вапном і нейтралізує її, біль вщухне і запалення припиниться.
7
Не можна довго і наполегливо терти і викручувати повіки, прикрийте очей серветкою і викликайте швидку або йдіть до лікарні.
8
Коли ви дістанете смітинку, нанесіть на слизову очі кілька крапель антибактеріального засобу. Такі краплі є в будь-якій аптеці. Підійдуть левомітеціновие, «Софрадекс», «Сульфацил-натрій» та інші, що мають протизапальний ефект. Це потрібно зробити обов'язково, щоб уникнути захворювання слизової очі .
9
Не намагайтеся дістати предмет пінцетом, інакше можна сильно травмувати око. Не користуйтеся і сухими ворсистими тканинами, так ви ще більше засмічуючи слизову.
Слизова оболонка очі виконує захисну функцію, яка перешкоджає попаданню сторонніх часток. Якщо ж смітинка потрапила, то ви відчуєте неприємні відчуття, іноді біль або різь в оці. Всі сторонні предмети, які потрапили в око, потрібно негайно дістати, інакше може початися запалення.
Інструкція
1
Якщо у вас є під рукою вода, то ретельно промийте око. Якщо неприємні відчуття минули, значить смітинка змилася водою.
2
Коли немає води, візьміть дзеркало і огляньте очей. Побачивши смітинку, вийміть її з допомогою носової хусточки (підійде паперова серветка).
3
Якщо немає ні води, ні дзеркала, то відтягніть повіку. Тримайте до тих пір, поки не потече сльоза. Зі сльозою повинен вийти чужорідний предмет, який потрапив в око.
4
У разі безвихідній ситуації, коли ви самі не в змозі витягти смітинку, зверніться до лікарні. Бажано не тягнути час, так як це може негативно позначитися на вашому зорі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=0nLlN9c7T-s