Як поводитися в Чехії.

Чехія - невелика європейська країна, яку люблять відвідувати туристи. М'який клімат, велика кількість історичних пам'яток, чудова кухня, знамените чеське пиво, та ще й відносно непоганий сервіс щорічно приваблюють сюди величезну кількість людей - в десятки разів більше, ніж в ній проживає корінних жителів. Але щоб ваша подорож була приємною, можливо, вам слід трохи більше знати про те, як спілкуватися з місцевим населенням, що тут прийнято і чого ніколи не варто робити.
Інструкція
1
Якщо хочете більш комфортно почувати себе в цій країні, спробуйте перед поїздкою вивчити кілька самих загальновживаних чеських слів і купіть невеликий розмовник. Вам буде легше налагоджувати контакти з місцевим населенням, навіть якщо ви будете тут всього кілька днів. Але також дуже добре, якщо ви можете спілкуватися по-англійськи або по-німецьки. До речі, багато людей похилого чехи відмінно володіють і російською мовою.
2
Чехи в основній своїй масі ввічливі і контактні люди, хоча вони дуже стримані і навіть можуть здатися вам відстороненими, закритими, неусмішливість. Але ж вони абсолютно не знають вас і не зобов'язані з радістю кидатися вам на зустріч! Будьте ввічливі, обов'язково вітайтеся з обслуговуючим персоналом в готелі, гідами, продавцями в магазинах і барменами. Те ж саме робіть, якщо у вас виникла необхідність уточнити свій маршрут, ви заблукали або щось шукаєте. Як правило, чехи не відмовляють у допомозі.
3
Постарайтеся бути пунктуальними. Якщо у вас призначена зустріч або екскурсія, приходьте вчасно. По-перше, це якість дуже високо цінується (і не тільки в Чехії ) і, по-друге, у вас не буде необхідності поспішати. Поспішність, метушливість, біганина виглядають безглуздо і смішно в очах спокійних і неквапливих чехів.
4
не штовхав у черзі і не проштовхував вперед. Обурюватися і якось висловлювати своє невдоволення з приводу надмірної витрати часу теж не слід. Якщо ви так нетерплячі, то навіщо взагалі займаєте чергу?
5
Якщо ви приїхали з метою відвідування різних пам'яток і визначних пам'яток, вам напевно доведеться побувати хоча б в одному з безлічі діючих і добре відвідуваних віруючими костелів. Пам'ятайте, що вхід до храму увазі певний стиль одягу. Жінки не повинні заходити в брюках і міні-спідницях, з оголеними плечима або грудьми. Завбачливо захопіть з собою парео або легкий хустку-накидку, і при необхідності ви зможете обв'язати це навколо талії або накинути на плечі. Чоловікам не варто входити в костел в шортах. Краще відразу надіньте на прогулянку брюки.
6
Щоб визначити, чи підходить вам той чи інший ресторан (його ціни, вибір страв і т.д.), не обов'язково в нього заходити. Зазвичай поруч зі входом, на спеціальній дошці, ви зустрінете необхідну інформацію. Якщо зайшли поїсти, готуйтеся заплатити чайові. Як правило, це 5-10% від суми, проставленою в рахунку. І пам'ятайте, що чехи дбайливо ставляться до їжі. Не дивуйтеся, що вони будуть незадоволені, якщо ви будете йти, залишивши на своїй тарілці щось із їжі недоторканим.
7
Обов'язково купуйте квитки на транспорт і не забувайте фіксувати час вашого входу в метро, трамвай або фунікулер. Контролери тут суворі, а штрафи великі.
8
В Чехії , як і в інших країнах світу, ви можете зіткнутися з крадіжками. Не залишайте без нагляду свої особисті речі. Великі суми грошей і документи необхідно зберігати в сейфі готелю. Крім того, краще, про всяк випадок, зробити ксерокопії документів і зберігати їх у валізі.