Як повернути золотий виріб. Як правильно повернути золоту прикрасу в магазин.

Золоті вироби в усі часи цінувалися і користувалися попитом. Вони є улюбленим подарунком для більшості жінок. Однак треба бути дуже уважним при покупці. Нерідко вироби виявляються неякісними або підробленими. У такому випадку ви маєте право вимагати від продавця обміну або вчинити повернення товару.
Вам знадобиться
 • - золотий виріб;
 • - чек;
 • - претензія;
 • - свідки;
 • - юрист;
 • - позов до суду.
Інструкція
1
Відповідно до статті 18 закону РФ "Про захист прав споживача" ви можете повернути золоте виріб в магазин, якщо воно не відповідає державним стандартам. На ньому має бути пробірна клеймо або опломбований ярлик. На останньому вказують найменування виробу і його виготовлювача, вид дорогоцінного металу, артикул, маса, характеристика вставок з дорогоцінних каменів, ціна.
2
Повернути золоте виріб в магазин ви можете і в тому випадку, якщо зламалася застібка або випав камінь. В цьому випадку доведеться провести експертизу, яка підтвердить, що це сталося в результаті заводського дефекту. Повернути куплене виріб ви можете, якщо воно не відповідає характеристикам, зазначеним на опломбованому ярлику.
3
Збережіть чек. Так як на ньому вказані дані про організацію, в якій ви придбали товар. Чек є гарною підмогою у вирішенні вашої проблеми. Особливо якщо організація змінила назву або поміняло своє місцерозташування.
4
Напишіть претензію в двох примірниках. Вкажіть в ній число покупки, суму оплати, дату виявлення нестачі в виробі і термін виконання вашого вимоги. Відповідно до статті 22 закону "Про захист прав споживачів" ваша претензія повинна бути задоволена протягом 10 днів.
5
Віддайте один примірник вимоги в магазин, другий - залиште собі. На вашій копії повинні поставити підпис. Якщо претензію не прийняли, відправте її рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Також ви можете вручити копію вимоги в присутності 2 свідків. При цьому зробіть в претензії запис: ПІБ очевидців, адреса і паспортні дані.
6
У перебігу зазначеного строку ваша вимога має бути розглянуто та задоволено. В іншому випадку проконсультуйтеся з юристом громадського об'єднання споживачів і подавайте позов до суду.
Зверніть увагу
Золоте виріб належної якості продавець має право не прийняти (постанова Уряду РФ №55 від 19 січня 1998 р). Єдиний вихід із цього становища - домовитися.
Корисна порада
Купуйте золоті вироби в спеціалізованих магазинах з гарною репутацією.
Золото з часом воно втрачає свій бездоганний і благородний вигляд: ювелірні вироби темніють, стають тьмяними, на них з'являється наліт і накопичується бруд. Звичайно, завжди можна звернутися до професіоналів з ювелірних майстерень, які почистять ваше кільце або ланцюжок. Але можна повернути золоту первісний блиск і в домашніх умовах.
Вам знадобиться
 • - миючий засіб,
 • - розчин аміаку,
 • - вазелін або рослинне масло,
 • - порошок крейди, або корунду, або магнезії,
 • - спирт або горілка,
 • - м'яка бавовняна тканина.
Інструкція
1
Спочатку спробуйте очистити золото, як слід промивши його. У гарячій воді (її температура повинна бути більше 50 градусів) розчиніть миючий засіб - мило, пральний порошок, рідкий засіб для миття посуду або шампунь. Опустіть в миючий розчин золотий виріб і залиште на годину-півтори. Після закінчення цього часу відчистите розмоклу бруд за допомогою губки, ватних паличок або м'якої щітки. Вона легко відійде навіть у важкодоступних місцях. Будьте обережні з золотом високої проби - жорстка щетина може їх подряпати. Як випливає промийте прикрасу під струменем проточної води і просушіть.
2
Плями на золоті, що з'явилися в результаті окислення добавок, що входять до складу металу, можна видалити за допомогою аміаку (нашатирного спирту). Для цього вам знадобиться розчин концентрацією не нижче 25%. Його можна придбати в аптеці. Налийте аміак в невелику ємність і помістіть в неї золоту прикрасу на два-три години або на ніч, після чого промийте.
3
Якщо хімічний спосіб очищення не допоміг - можна скористатися мехніческім. Але тут потрібен особливий підхід: золото все-таки м'який метал, і абразиви можуть його подряпати. Можна придбати спеціальну пасту для очищення золота або зробити її самостійно, змішавши вазелін або рослинне масло з порошком крейди, білої магнезії або корунду. Готова суміш повинна мати консистенцію густої сметани. Можна використовувати для цієї мети і зубну пасту. Невелика кількість такої чистячої пасти візьміть на м'яку тканину типу фланелі і акуратно протріть виріб. Після очищення зніміть залишки засобу для чищення, промивши прикрасу горілкою або спиртом (це видалить жирову складову).
4
Також існує маса «народних» способів очищення виробів з золота. Наприклад, можна протерти прикраса м'якою ганчіркою, змоченою в суміші яєчного білка і пива. Або змочити виріб оцтом або соком цибулі - а потім промити і відполірувати фланеллю. А можна використовувати для поліровки золота губну помаду - до її складу входить порошок діоксиду титану, який є відмінним миючим засобом.