Як оформити куточок чергування в дитячому саду. оформлення куточка чергових у дитячому саду.

Привчати дітей до праці потрібно з раннього дитинства. Тому в групах дитячого саду встановлюють графіки чергування, за яким малюки по черзі поливають квіти, накривають на стіл у їдальні, прибирають іграшки. Цей процес можна перетворити на захоплюючу пригоду, якщо куточок чергування оформити яскраво, барвисто і з елементами гри.
Вам знадобиться
  • - ватман;
  • - фарби;
  • - фломастери;
  • - картон;
  • - папір;
  • - клей.
Інструкція
1
Намалюйте на ватмані сюжет з якої-небудь казки або мультфільму, який подобається більшості дітей групи. Наприклад, «Острів скарбів», «Білосніжка і сім гномів», «Шрек», «Пригода Вінні Пуха та його друзів». Можна заздалегідь провести голосування серед дітей, щоб з'ясувати, в яку історію їм буде цікавіше грати. За мотивами мультфільму чи казки створіть своє захоплюючу пригоду, в якому братимуть участь малюки. Можна написати цілий сценарій, навіть придумати і розподілити ролі між дітьми.
2
Зробіть з кольорового паперу іменні карманчики на кожну дитину. Для дітей молодших груп краще на кишенька прикріпити фото вихованця, для дітей постарше, які вже знають букви і зможуть прочитати своє ім'я, можна його написати. Приклейте карманчики до ватману так, щоб потім в них можна було вставляти картки із завданнями.
3
Заготовте з картону невеликі картки із завданнями, які повинні будуть виконувати діти протягом дня. Наприклад, полити квіти - малюйте лійку, яка поливає гілок; прибрати іграшки - ляльки та машинки, акуратно розставлені на полиці; чергування в їдальні - сервірований стіл і так далі.
4
Щоранку перед початком робочого дня міняйте картки в кишеньках, згідно з графіком чергування дітей. А з вихованцями ведіть гру, за якою їм належить протягом дня виконувати певні завдання. Просіть їх щоранку підходити до стенду і дивитися, яке послання для них залишено сьогодні. За добре зроблену роботу вони з кожним днем наближаються до мети, наприклад, до скарбів чи врятування принцеси. А щоб виправдати очікування дітей, таїнство знахідки скарбу або порятунку королівської особи можна провести на новорічному ранку. А після придумати нову захоплюючу історію і уявляючи в неї маленьких вихованців.