Як кріпити гіпсокартон.

Гіпсокартон став одним з найпопулярніших обробних матеріалів завдяки своїм високим технологічним і дизайнерським особливостям, простоті роботи з ним. Щит гіпсокартону являє собою двошаровий лист картону і сердечник з наповнювачів і твердого гіпсового шару. Кріпити гіпсокартон на стіни і стеля бажано удвох, щоб не пошкодити тендітний гіпсовий шар.
Вам знадобиться
  • - шпатлевочная маса;
  • - зубчастий шпатель;
  • - дерев'яні рейки;
  • - листи гіпсокартону;
  • - алюмінієвий прямокутний профіль;
  • - профіль з рулонної оцинкованої сталі;
  • - саморізи, шурупи, дюбелі.
Інструкція
1
Листи гіпсокартону кріпляться на дерев'яний або металевий профіль, що дозволяє використовувати цей матеріал для створення різних перекриттів, ніш, багаторівневих стель. Вибираючи гіпсокартон, врахуйте, де він буде встановлений - для стін вам будуть потрібні листи меншої товщини, ніж для стелі. Розрахуйте навантаження з урахуванням того, що гипсокартоновиє стіна може винести близько 50 кг на квадратний метр.
2
Загальний принцип установки гіпсокартону простий: по периметру за допомогою шурупів або дюбелів кріпиться металевий або дерев'яний каркас. Для установки листів гіпсокартону на готовий каркас використовуються саморізи. При цьому капелюшок самореза необхідно злегка втиснути в поверхню листа і потім зашпатлевать поглиблення, щоб замаскувати її.
3
Якщо стіна рівна, чи не бетонна і її можна свердлити, то просто зафіксуйте на ній лист за допомогою саморізів. На рівну поверхню бетонної стіни встановити гіпсокартон можна шляхом приклеювання за допомогою гіпсової штаплевочной маси. Нанесіть зубчастим шпателем чотири тонкі смуги суміші по всій довжині листа гіпсокартону. У місцях дверних і віконних прорізів, димоходів, виступів і кронштейнів поверхню необхідно покрити шпатлевочной масою повністю. На підлозі, уздовж аркуша покладіть дерев'яні рейки, щоб забезпечити 10 мм зазор з підлогою. Лист притисніть до стіни і вирівняйте по схилу.
4
Широко практикується облицювання стін гіпсокартоном по дерев'яному каркасу. Спочатку на підставу прикріпіть шурупами або дюбелями дерев'яні рейки з перетином 50х30 мм, вирівняйте їх по схилу за допомогою підкладання дерев'яних брусків необхідної товщини. Для поліпшення ізоляційних властивостей можна прокласти шар мінеральної вати. Обшийте каркас листами гіпсокартону, використовуючи саморізи, крок між ними - 25 см. Залиште між листами відстань у кілька міліметрів для закладення швів.
5
Для стін і стель, які матимуть вигнуту форму, каркас потрібно зібрати зі спеціальних вигнутих стоєчних і направляючих профілів. Вони виготовляються з рулонної оцинкованої сталі. Листи кріпляться до них також дюбелями або шурупами.
6
На стелі листи гіпсокартону можна встановити на алюмінієвий профіль. Врахуйте при цьому, що крок між напрямними повинен бути менше, ніж для установки на стіну, щоб аркуші не провисали.
Корисна порада
У тому випадку, коли на гипсокартоновиє стіну планується щось повісити, використовуйте для установки дюбелі, розмір яких підберіть з урахуванням товщини облицювання й ваги вантажу.
Для кріплення гіпсокартону до дерев'яного перекриття призначені шурупи з круглою головкою. Справа в тому, що вони досить надійні. Кріплення з часом не будуть «виштовхувати» і відходити від поверхні. Якщо ви будете використовувати для роботи будівельний пістолет, то обов'язково запасіться спеціальними гвинтами для гіпсокартону .
Інструкція
1
Якщо стіна має навантаження не більше 6 кг на 1 м2, то немає необхідності проводити додаткове посилення конструкції. Кріплення дається на одинарний каркас із спеціальних профілів. Якщо ж ви хочете на перегородки вішати книжкові полиці, то краще всього збільшити товщину гіпсокартону , а також каркаса. Якщо на перегородку буде діяти навантаження в 150 кг/м2, то доведеться займатися установкою спеціального комплексу, який складається з посилених рам і траверсів. Останній варіант зазвичай використовують у ванній кімнаті. Справа в тому, що саме в цьому приміщенні навантаження на стіни дуже велика, так як присутня різне сантехнічне обладнання.
2
Щоб добре закріпити гіпсокартон, можна використовувати самі звичайні цвяхи. Вони будуть добре тримати і не відійдуть від стін і стель. Для того щоб їх забити, вам буде потрібно спеціальний молоток для гіпсокартону . Відрізняється він тільки лише округлою голівкою. З його допомогою можна втопити цвяхи трохи під поверхню гіпсокартону . На цьому місці залишиться невелике заглиблення. Паперове покриття сердечника гіпсокартону
3
Цвяхи рекомендується забивати через кожні 15 сантиметрів. Однак цього може бути недостатньо, якщо гіпоскартон має велику товщину. Якщо у вас є спеціальний інструмент, то найкраще кріпити гіпсокартон за допомогою гвинтів, а не цвяхів. Приміром, електричної викруткою можна загорнути гвинт таким чином, щоб він пішов під поверхню гіпсокартону . Їх необхідно вкручувати через кожні 30 сантиметрів. Якщо ви випадково неправильно вкрутили гвинт, то не потрібно намагатися його витягнути з гіпсокартону . На цьому місці в підсумку залишиться дірка. Необхідно його загорнути глибше, щоб не було виступу над поверхнею.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nTDD_LLhezw
Зверніть увагу
Як кріпити гіпсокартон? Спосіб кріплення гіпсокартону залежить від типу поверхні і товщини гіпсокартону. Кріплення гіпсокартону повинно враховувати специфіку приміщення і конструкції, вагове навантаження, рівень вологості і т.п. Якщо Ви не впевнені у своїх силах, то радимо Вам звернутися до фахівців.
Корисна порада
Гіпсокартон кріплять до профілю шурупами з інтервалом 200 ... 250 мм. До встановленого каркаса кріпляться панелі гіпсокартону таким чином, щоб між ними залишався простір в 5-7 мм для обробки швів. При цьому між листами і стіною залишається порожній простір приблизно в 2-2,5 см, що створює додаткову теплоізоляцію.