Як зустріти молодят. з чим зустрічають батьки молодят біля ресторану.

На порозі ресторану чи закладу, де проходитимуть гуляння, молодят після реєстрації зустрічають батьки нареченого і нареченої. Це народна традиція пов'язана з отриманням обов'язкового благословення від старшого покоління на довге і щасливе життя. Без цього схвалення на Русі одружуватися проти волі батьків закохані не сміли.
Вам знадобиться
  • - весільний коровай;
  • - келихи;
  • - вино;
  • - ікона;
  • - рушник;
  • - сільничка з сіллю.
Інструкція
1
Молоді повинні підійти до батьків. Гості, що зустрічають молодят , повинні стояти по обидва боки від дороги, утворюючи живий коридор. Новоспечені подружжя повинні тричі перехреститися і в пояс поклонитися батькам в подяку за благословення, яке їм дали пере весіллям. Один з батьків повинен тримати в руках ікону, а другий - коровай хліба. Зазвичай ця місія покладена на батьків нареченого, які за звичаєм беруть наречену в свій будинок.
2
Каравай з сіллю повинен лежати на новому рушнику, сіль - у срібній сільничці. Пов'язано це зі старої російською приказкою: «Одна лише сіль на столі - це до лихо і до бідності. Якщо ж хліб з сіллю разом - це до багатства і родючості ». Молоді одночасно відламують по шматочку короваю і опускають його в сільничку. Якщо дружина перша відламати шматок окрайця, то вона буде правити в будинку, якщо чоловік постарається і випередить її або його шматок буде крупніше, то він стане главою сімейства. А одночасне відламування, згідно з повір'ям, символізує гармонію і злагодженість.
3
Для зустрічі брачующихся батьки готують нові красиві келихи, з яких ніхто не пив. Вони ставляться на великий рознос, поруч - червоне вино або шампанське, символ солодкого подружнього життя. Молоді беруть келихи, наповнюють їх напоєм, при цьому слухають напутні слова від батьків. Подружжя схрещують праві руки, тримаючи в них келихи, і залпом осушують вміст. Це символізує переплетення доль і початок медового місяця. Потім молодята розгортаються через ліве плече і з силою кидають келихи про землю. Втім, остання дія сьогодні вже не є обов'язковим, а вручну розписані фужери подружжя залишають на пам'ять.
4
Обрядова частина закінчилася. Тепер вже все пропускають вперед молодих і за ними проходять в зал до святкового столу. Батьки та гості можуть кидати молодятам під ноги монети, зерно, цукерки, на голови - пелюстки квітів, конфетті.