Як зробити інфрачервону камеру. Як зробити додатковий ліхтар до відеокамери.

Інфрачервона камера дозволяє знімати в напівтемряві або повній темряві, не турбуючи знаходяться в приміщенні людей. Зображення при цьому виходить яскравим і виразним, але чорно-білим.
Вам знадобиться
  • - відеокамера, веб-камера, цифровий фотоапарат або телефон з камерою;
  • - світлодіодний ліхтар;
  • - батарейки;
  • - інфрачервоні світлодіоди;
  • - паяльник, нейтральний флюс і припій;
  • - кусачки і мініатюрні пассатижи.
Інструкція
1
Як власне камери можна використовувати практично будь-який цифровий фотоапарат, відео камеру , веб- камеру , мобільний телефон. Всі ці прилади здатні сприймати не тільки видиме, але і інфрачервоне світло, тому який-небудь переробки вони не зажадають. На знімку або відеозапису предмети, освітлені таким світлом, виглядатимуть білими. Непридатні для інфрачервоної зйомки лише дорогі камери, обладнані фільтрами, що затримують невидимі промені.
2
Щоб перевірити камеру на чутливість до ІК-променів, скористайтеся пультом дистанційного керування. Спалахи його світлодіода, абсолютно непомітні для ока, камера повинна сприймати як яскраво-білі, зі злегка синюватим відтінком. Якщо вони виходять червонуватими, такий прилад теж придатний для зйомки, але чутливість буде гірше. Нарешті, якщо спалаху не сприймаються зовсім, пошукайте інший, дешевший апарат.
3
Але однією чутливості до інфрачервоних променів для зйомки в темряві недостатньо. Потрібна також джерело таких променів. Якщо у вас в руках стара аналогова відеокамера Sony Handycam формату Hi8, таке джерело в ній вже є. Він знаходиться поряд з галогенною лампою, використовуваної для видимої підсвічування. Відповідно, кнопка для його включення розташована поруч з кнопкою включення видимого прожектора. Натисніть її один раз, і підсвічування включиться, потім ще раз, і вона відключиться. У деяких камер вона включається і відключається не окремої кнопкою, а через меню.
4
Якщо ж вбудованого ІК-прожектора в камері немає, його доведеться виготовити. За основу візьміть китайський світлодіодний ліхтар - такий, в якому замість одного потужного діода встановлено багато малопотужних, діаметром в е міліметрів. Витягніть з ліхтаря батарейки і розберіть його. Випаяти всі білі діоди, а потім замість них встановіть, дотримуючись полярності, інфрачервоні того ж діаметру. Зберіть ліхтар і встановіть батарейки на місце, також дотримуючись полярності.
5
Для перевірки отриманого інфрачервоного прожектора не направляйте його прямо в камеру - вона може бути пошкоджена. Освітите їм який-небудь предмет, а камеру направте на нього. Спробуйте вимкнути світло - якщо зйомка, незважаючи на це, продовжиться, тепер у вас є справжня інфрачервона камера.
Зверніть увагу
Не спрямовуйте інфрачервоний ліхтар прямо в очі або камеру. Хоча інфрачервоне випромінювання і безпечніше ультрафіолетового, при великій інтенсивності воно може пошкодити зір. Врахуйте, що приховати факт зйомки неможливо, оскільки світло ліхтаря сприймають і інші камери.