Як визначити чоловікові свою вагу.

Сталі стандарти краси змушують замислитися, наскільки ж ваш вагу відповідає цим нормам. Багато формули розраховані на середньостатистичну людину. Але для чоловіка цей розрахунок трохи занижений, тому не варто сліпо прагнути досягти його.
Вам знадобиться
  • - калькулятор;
  • - дані про свій зріст і вагу.
Інструкція
1
Щоб розрахувати нормальний вагу за формулою Брока, виміряйте свій зріст. Від цієї цифри в сантиметрах відніміть 110, якщо вам менше 40 років, або відніміть 100, якщо вам за 40.
2
Якщо у вас астенічний статура (тонка кістка), то від результату відніміть 10%. Якщо у вас широка кістка - гіперстенічна статура, то додайте до результату 10%. За такою формулою можна досить точно визначити вагу , так як вона враховує не тільки зростання, але ще вік і тип статури. Вік потрібно враховувати, так як, дорослішаючи, людина набирає вагу , але ці кілограми не є зайвими.
3
Щоб визначити, чи є у вас зайва вагу , скористайтеся індексом маси тіла (ІМТ). Його ще називають індексом Кетле. Виміряйте свій ріст (в метрах) і вагу (в кілограмах). Розділіть вагу на зріст у квадраті. Результат показує, до якої вагу овой категорії ви ставитеся. Для чоловіка нормою вважається величина ІМТ від 20 до 25.
4
Якщо ІМТ менше 20, то у вас недолік м'язової маси. Запишіться в тренажерний зал, підкачати м'язи. Якщо ІМТ лежить в межах 25-30, це говорить про невеликому надлишку вагу а, що можна легко виправити, зайнявшись спортом або ведучи активний спосіб життя. Якщо індекс 30-40, то потрібно вживати заходів, щоб позбутися від значного надлишку вагу а. Тут уже одні фізичні вправи не допоможуть - потрібно звертатися до дієтолога, відмовитися від шкідливих звичок.
5
Якщо у вас індекс маси тіла вийшов більш 40, перевірте, чи немає у вас серйозних проблем зі здоров'ям. Такий вагу - це вже ожиріння, з яким потрібно боротися не самостійно, а тільки після консультації лікаря. Причиною ожиріння може бути хронічне захворювання ендокринної системи. Якщо його не лікувати, можуть виникнути захворювання серця, так як йому складно справлятися з підвищеним навантаженням.
Корисна порада
За формулою Брока ви можете розрахувати ідеальну вагу чоловіки і жінки. А от визначення ваговій категорії за допомогою індексу Кетле для різних статей має відмінність. Воно полягає в тому, що для чоловіка нормовані показники трохи вище. За таким формулами безглуздо розраховувати вагу для чоловіків з розвиненою мускулатурою, так як всі «зайві» кілограми складаються з м'язів. Формули також не підходять для людей молодше 18-20 років, так як їх тіло ще не повністю сформувалося, і для людей похилого віку (більше 65 років).