Як намалювати план міста.

Якщо ваше місто невеликий, і його карту не можна купити в магазині, то ви цілком зможете намалювати план міста самостійно. Для цього вам не потрібно ніяких спеціальних знань, але ось найпростіше програмне забезпечення встановити на комп'ютер буде необхідно.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - спеціальне програмне забезпечення.
Інструкція
1
В інтернеті можна знайти безкоштовно або скачати за невеликі гроші найпростіші програми-векторизатор типу OziExplorer, GPSMapEdit, Easy Trace. Якщо ваші наміри досить серйозні, то можна придбати спеціальну гис-програму, але для найпростішої схеми вам буде достатньо графічного редактора, який дозволяє працювати з різними верствами зображення, наприклад, Photoshop.
2
Наступна ваша задача - знайти картинку, по якій ви зможете намалювати план міста. Це може бути топографічна карта великого масштабу або кілька аркушів топографічних схем, які покривають територію цього населеного пункту. Цей матеріал, звичайно, знайти складно і, крім того, він не буде достатньо актуальним, оскільки подібні схеми створювалися досить давно і не оновлювалися років по 20. Така схема вже не відображає реальну дійсність.
3
Значить, скористайтеся картографічними сервісами Google або Yandex і знайдіть на них супутникові знімки вашого міста. Ці знімки оновлюються досить часто і актуальність їх висока. Звичайно, чим краще якість такої растрової підоснови, тим точніше буде ваш план , тому знімки повинні бути максимально крупного масштабу і з хорошим дозволом. Якщо вся території міста не вмістилася на екрані монітора, найпростіший спосіб - «зшити» загальну картинку з декількох Принтскрін екрану. Це можна зробити в тому ж Photoshopе.
4
Отримавши достовірне і актуальне фотозображення міста, подумайте про те, що ви хочете відобразити на своєму план е - які інформаційні шари. Для стандартного адресного план а вам достатньо буде оцифрувати у векторі шар будівель і споруд, покриття, дороги, рослинність, гідрографію.
5
Цілком можливо, що ні в Google, ні в Yandex ви не знайдете відомостей про назви вулиць і номери будинків. В цьому випадку доведеться пройти вулицями міста і проставити на схемі номери будинків хоча б по кутовим будівлям в кварталах. Потім підпишіть назви вулиць і нумерацію на своєму векторному план е і користуйтеся ним.