Як вибрати глину.

Ліплення - цікаве заняття, хобі, яке рівною мірою може захопити як дитину, так і дорослої людини. Воно сприяє розвитку естетичного смаку, точності і координації рухів. Матеріалом для ліплення служить або глина, або пластилін. Кожен з цих двох видів має і переваги, і недоліки. Але якщо планується обпалювати падлюка в муфельній печі, то однозначно буде потрібно глина.
Інструкція
1
Незалежно від розташування місця, де залягає глина, вона завжди містить якусь кількість піску. Якщо в ній дуже мало піску - всього декілька відсотків - вона називається «жирної». Якщо кількість піску складає близько п'ятнадцяти відсотків, глину називають «середньої». Ну, а в тому випадку, якщо піску в глині близько третини - це «худа» глина.
2
Яка глина підходить в якості сировини для ліплення? Це легко можна визначити дослідним шляхом. Візьміть невелику кількість глини, ретельно розімніть її в руках, додавши при необхідності трохи води, потім розкачайте в «ковбаску» і зведіть її кінці разом, тобто зробіть як би «колечко». Оцініть отриманий результат. Якщо «ковбаска» розсиплеться у вас в руках чи навіть лише потріскається, значить, глина була «худої», і вона не підійде для ліплення.
3
Якщо глина в процесі розминання та розкочування прилипає до шкіри рук - це «жирна» глина, нею можна користуватися, але робота з нею буде заподіювати незручність. Ваше завдання - вибрати матеріал, який і не прилипає до рук, і не розтріскується. Це та сама «середня» глина, яка прекрасно підійде в якості сировини.
4
Можете накопати глину самому. Її легко знайти в кар'єрах, на крутих схилах у річкового берега, по берегах озер, ставків або біля боліт. Зрозуміло, про якість глини в повному сенсі слова можна судити тільки після виготовлення і випалу вироби з неї. Тому рекомендується взяти невелику кількість глини, провести пробне випробування, і якщо якість сировини влаштує, добувати матеріал з цього джерела. По можливості слід зробити деякий запас.
5
Якщо у вас з якоїсь причини немає можливості добувати природну глину , купите її. Наприклад, в деяких магазинах, де торгують товарами для дитячої творчості, продається готовий розфасований матеріал, до того ж різних кольорів. Це дуже зручно, особливо для дитини, оскільки не треба ні добувати глину , ні возитися з замісом.
6
Можете також придбати суху блакитну глину , розфасовану в пакети. Вона продається в магазинах будматеріалів. Тоді доведеться замішувати її на воді до потрібної консистенції. Зберігають таку «блакитну глину » в сухому приміщенні.