Як поводитися під час аварії.

Причини аварії можуть бути найрізноманітнішими, але існують загальні правила поведінки під час аварії будь-якого транспорту. Якщо їх суворо дотримуватися, ризик трагічного результату значно знизиться.
Інструкція
1
Якщо ви в поїзді, постарайтеся зайняти найбезпечніше місце - купе в центральному вагоні, в якому аварійний вихід знаходиться близько до вас. Заздалегідь дізнайтеся, де знаходяться вогнегасники та аварійні виходи. Під час руху транспорту не стійте на підніжках, чи не виглядати у вікна і не відкривайте зовнішні двері.
2
Акуратно укладіть багаж у відведений для нього місце. Не переносьте вибухонебезпечні, горючі і хімічні речовини. У разі виникненні запаху газу або горілої гуми відразу ж повідомте про це провідниці або членам екіпажу. Палити дозволяється тільки у встановленому для цього місці. Не вмикайте в електромережу транспорту побутові прилади, не передбачені правилами.
3
Під час аварії пристебніть ремінь або вхопитеся за будь стійкий предмет. Чи не розслабляйтеся, поки крах не закінчиться - поштовхів може бути декілька. Після цього постарайтеся знайти аварійний вихід. Візьміть з собою найнеобхідніші речі: документи, гроші, їжу і воду, одяг.
4
Якщо з якихось причин аварійний вихід недоступний, важким предметом розбийте найближче до вас вікно. Бійтеся осколків.
5
У разі виникнення пожежі намочіть будь-яку ганчірку і закрийте нею ніс і рот. Закрийте вікна і йдіть до виходу, по дорозі закриваючи за собою двері, щоб вогонь не поширювався.
6
Уникайте проводів, якнайшвидше підіть від них короткими кроками або стрибками - це знизить небезпеку. Пам'ятайте: електричний струм поширюється по землі на відстань 20-30 метрів. Намагайтеся допомогти постраждалим, виконуйте накази командира екіпажу.
7
Як можна далі підіть від місця аварії - велика ймовірність сильного вибуху. Не втрачайте з виду місце аварії, рятувальники прибудуть саме туди. Не виходьте на дорогу і залізничні переїзди на червоне світло. Тримайтеся поруч з іншими пасажирами і членами екіпажу. Чітко виконуйте всі інструкції рятувальників.
За статистикою шанс потрапити в авіакатастрофу дуже малий, але все ж є. Але почастішали останнім часом аварії пасажирських повітряних суден змушують замислитися: як вижити при катастрофі літака? Для цього необхідно мати відповідні знання, що дозволяють істотно підвищити свої шанси на виживання.
Вам знадобиться
  • - димозахисних капюшон або вологий рушник;
  • - грамотно підібраний одяг та взуття
Інструкція
1
При покупці авіаквитка прагнете вибрати таке місце, яке знаходиться не далі п'яти рядів від виходу. Ідеально - в ряду, найбільш близькому до виходу. Пасажири, що сидять на цих місцях, мають найвищі шанси залишитися в живих, і ці шанси знижуються в міру віддалення від виходу. Можете вибрати місце і поруч з аварійним виходом, якщо раніше рекомендовані місця вже зайняті. Також врахуйте, що місця біля проходу безпечніші, ніж місця біля вікна.
2
Перед польотом продумайте, у що будете одягатися. Виберіть довгі штани і сорочку з довгими рукавами з важкозаймистого Матріал - джинсової тканини або бавовни. Взуйтеся в міцні закриті черевики або туфлі. без підборів. Одяг повинен забезпечувати повну свободу рухів з одного боку, а з іншого - хоч трохи захищати від вогню.
3
Тримайте під рукою димозахисних капюшон або вологий рушник в герметично закритому поліетиленовому пакеті. Це допоможе не загинути від димового задухи після падіння літака. Якщо під рукою немає ні капюшона, ні рушники, дихайте через одяг.
4
Зайшовши в салон літака постарайтеся нагадати його планування. Порахуйте кількість сидінь від вашого місця до найближчого виходу і до аварійного виходу. Поцікавтеся у стюардес і про те, де аварійний вихід розташований. Прикиньте при близно відстань до цих виходів у кроках. Запам'ятайте шлях до виходів так, щоб ви змогли дійти до них на дотик. Також запам'ятайте місцезнаходження відсіку для стюардес.
5
Сівши на крісло ноги поставте на підлогу. Руки намагайтеся тримати схрещеними на колінах. Зніміть всі гострі предмети з одягу. Перед польотом окуляри краще замінити контактними лінзами При аварійній посадці відразу ж після розпорядження при Стегній. Нагніться вперед і покладіть голову на руки. Обійміть свої коліна т залишайтеся в цій позі до повної зупинки літака.
6
Запам'ятайте спосіб розстібання ременя безпеки. Краще, якщо ви потренуєтеся. Для того, щоб отстегнуться підійміть пряжку ременя, а не натискайте на кнопку. Багато пасажирів в паніці забувають, як розстебнути ремінь і втрачають дорогоцінний час.
7
При надходженні диму в салон літака ні в якому разі не намагайтеся триматися ближче до підлоги. Швидко Відстебніть і прямуйте до виходу. У салоні літака пересувайтеся, при гнувшейся, але не повзіть. Повітря щоб дійти до виходу вистачить і при цьому інші пасажири вас не затопчуть. Опинившись зовні, шукайте близьких зовні лайнера, щоб не затримувати інших рятуються.
8
Постарайтеся якомога далі відійти від літака на випадок, якщо він вибухне. Для цього біжіть від нього з усіх ніг. Як показують дослідження, пасажири хвостовій частині лайнера мають на 40% більше шансів вижити, ніж пасажири носовій частині салону.