Як в'язати овочі.

Володіючи майстерністю в'язання гачком, можна виготовити найдивовижніші речі. Прекрасним подарунком дітям стануть в'язані овочі , виконані з пряжі яскравих, соковитих кольорів. Такі оригінальні іграшки безпечні в застосуванні, приємні на дотик і невибагливі у догляді.
Вам знадобиться
  • - нитки для в'язання різних кольорів;
  • - гачок;
  • - велика голка для зшивання
Інструкція
1
Зв'яжіть помідор червоною ниткою. Почніть в'язання по схемі. Далі поступово проведіть убавленія на кожному наступному витку по 4, 5, 6 петель, щоб сформувати сферичну поверхню. Виконайте 2-3 см без убавленій і закінчите в'язати кулю в зворотному порядку. Перш ніж закрити всі петлі, наповніть його синтепоном.
2
Зв'яжіть кілька листочків зеленого кольору по схемі. У висновку обв'яжіть кожну деталь по периметру одним рядом «рачиного кроку». Візьміть м'яку мідний дріт, зігніть її кілька разів, зробивши паличку довжиною 3-4 см, і щільно обмотайте зеленої ниткою. Закріпіть на отриманому черешку листики. Акуратно вставте його в готовий кульку. Зшийте непомітно обидві деталі. Ваш в'язаний помідор готовий.
3
Кабачок або баклажан почніть в'язати по тій же схемі, але зробіть більш витягнуте тіло, плавно звужуючи його до кінця. Для кабачка підійде пряжа зеленого, жовтого кольору. Баклажан виконайте синьою або фіолетовою ниткою. Виготовте листики на черешку, закріпіть їх на виробі.
4
Гарбуз почніть в'язати за схемою жовтою або помаранчевою ниткою, далі продовжите без убавленій і виконайте коло діаметром в 8-10 см. Потім вивяжіте сферу, як для помідора, набийте її наповнювачем і закрийте всі петлі. Тепер сформуйте характерні дольки на поверхні майбутньої гарбуза. Для цього всуньте в голку нитку основного кольору.
5
Проколіть наскрізь отриманий куля з одного центру в інший і простягніть нитку вздовж бокової поверхні виробу зверху вниз. Знову проколіть кулю таким же чином і натягніть нитку тугіше, щоб утворилася борозенка. Зробіть декілька борозенок через кожні 4-5 см. Закріпіть і сховайте кінець нитки. В'язана гарбуз готова.
Корисна порада
Використовуючи спеціальний порошок, ви можете випрати такі вироби в пральній машині. Синтепон НЕ зваляється, і іграшки не втратять форми. Однак найкраще упакувати їх в бавовняний мішечок, щоб не размахрілісь нитки і не пошкодився держак.