Як повернути товар на ринку.

Браковану річ можна повернути в магазин і отримати назад гроші. А ось покупки на ринку вважаються вкрай ризикованими оборудками, оскільки в суспільстві існує думка про недобросовісність місцевих продавців. Однак ці торгові місця нічим не відрізняються від звичайних магазинів, а права споживачів повинні дотримуватися в будь-якому місці.
Інструкція
1
Ідіть до продавця і спробуйте здати йому товар. Якщо у вас є товар ний або касовий чек, повернення товар а не повинен викликати проблем. Відсутність цього документа не є приводом у відмові. Сумлінну продавець поверне гроші, якщо з моменту покупки пройшло не більше 14 днів, навіть якщо товар вам просто не сподобався, не кажучи про випадки, коли річ бракована.
2
Сходіть до адміністрації ринку, якщо продавець відмовляється повертати гроші за товар. Попросіть книгу скарг і опишіть там свою проблему, вказавши номер торгової палатки та П.І.Б. продавця. Напишіть свою адресу або телефон, оскільки адміністрація повинна оповістити вас про заходи, вжиті стосовно продавця.
3
Напишіть претензію, де вкажіть, з якої причини ви хочете повернути товар, і відзначте, що продавець не пішов вам на зустріч в цьому питанні. Обов'язково уточніть, що в разі порушення ваших прав ви будете змушені звернутися до суду і вимагати не лише повернення грошей, але і відшкодування морального збитку.
4
Зробіть 2 варіанти претензії і принесіть один продавцю. Якщо працівник продовжує наполягати на своєму і не приймає претензію, відправте документ поштою рекомендованим листом на адресу адміністрації.
5
Знайдіть свідків свого придбання, родичів або знайомих. Їх присутність буде потрібно вам в тому випадку, якщо немає чека. Тоді в претензії потрібно вказати паспортні дані свідків.
6
Проведіть експертизу товар а, якщо ви сумніваєтеся в його якості. Такі витрати має брати на себе продавець, і якщо шлюб буде доведений, винний повинен буде відшкодувати ваші витрати.
7
Якщо визнання шлюбу експертом не змусило продавця повернути гроші, звертайтеся до суду. Напишіть заяву, прикладіть претензію, підписану продавцем, або повідомлення про отримання листа, чек або показання свідків і результат експертизи.
8
Якщо у вас немає чека і свідків покупки, візьміть з собою на ринок упаковку, можливо, на ній залишилися позначки продавця або записаний артикул. Вимагайте документи поставте і порівняйте дані.
9
Якщо ви отруїлися продуктами з ринку, викличте лікаря, зафіксуйте захворювання і перерахуйте продукти, які ви вживали. Якщо ви витратили не всю покупку, здайте товар на експертизу в санепіднагляд. Продавець повинен буде повернути гроші, навіть якщо ви використовували продукт.
Закон про захист прав споживачів передбачає кілька варіантів, коли покупець має право повернути на ринок або в магазин не сподобався або не якісне товар, в тому числі і автозапчастини .
Вам знадобиться
  • Автозапчастини, чек, упаковка, власне посвідчення особи, показання свідка, закон "Про захист прав споживача" в друкованому вигляді.
Інструкція
1
Збережіть оригінальну упаковку автозапчастини . Без неї повернути товар буде скрутно.
2
Дотримуйтесь термін, в який споживач має право повернути будь-який товар, навіть якщо він не пошкоджений і відмінно працює. Цей термін складає два тижні з моменту покупки запчастин для автомобіля.
3
Вкажіть продавцеві на закон «Про захист прав споживачів». Саме там ви зможете знайти пункт про п'ятнадцять днях, протягом яких маєте право на повернення не вподобаного вам товару.
4
Збережіть і пред'явіть продавцеві чек на придбаний товар, якщо такий є. Однак навіть якщо при купівлі автозапчастин ви не отримали чек, це не є вагомою підставою для відмови в прийомі товару і повернення витрачених на нього грошей, особливо в тих випадках, коли товар повертається з-за низької якості.
5
Якщо продавець все ж відмовляється відшкодовувати збитки або стверджує, що автомобільні запасні частини придбані в іншому місці, використовуйте показання свідка, який може підтвердити свершившуюся угоду. Така інформація послужить альтернативою чеку.
6
Напишіть заяву на повернення товару. До нього обов'язково слід додати або копію чека (сам чек), виданого при купівлі автозапчастин, або паспортні дані людини, яка є свідком угоди.
Зверніть увагу
Якщо автозапчасть була пошкоджена ще до покупки або її якість виявилася нижче заявленого, а продавець відмовляється приймати неякісний товар і відшкодовувати матеріальні збитки, ви маєте повне право подати до суду для відновлення справедливості.
Корисна порада
Отримуючи від продавця чек на придбаний товар, простежте щоб в ньому були вказані: назва підприємства, в якому працює продавець, а також ім'я індивідуального підприємця без утворення юридичної особи; ідентифікаційний номер продавця. Без ІПН продавця чек не дійсний.