Як правильно штукатурити піноблоки. Як правильно штукатурити стіни відео.

Штукатурка - один з найбільш доступних способів захисту будівель, зведених з піноблоків, від карбонізаціонной і вологості усадки. Непрофесійно виконана штукатурка здатна зіпсувати такі показники стін, як морозостійкість, паропроникність, теплопровідність і т.д. Тому штукатурити піноблоки потрібно правильно.
Вам знадобиться
 • - грунтовка;
 • - валик;
 • - вода;
 • - цемент;
 • - пісок;
 • - будівельний міксер;
 • - кельму;
 • - правило;
 • - дошка;
 • - саморізи;
 • - рівень.
Інструкція
1
Зверніть увагу: для стін з пінобетону важливо, щоб збережено було правильне співвідношення внутрішнього і зовнішнього шару штукатурки. Крім того, під зовнішнім шаром штукатурки і в стіні не повинна скупчуватися волога, іншими словами, стіна повинна «дихати». Якщо не забезпечити всі ці умови, то від постійного заморожування води і відтавання в зовнішньому шарі з'являться тріщини, а у внутрішньому - цвіль.
2
Штукатурка не повинна бути занадто товстою: оптимальна товщина зовнішнього шару становить від 5 до 10 мм, а внутрішнього шару - 10-20 мм. Штукатурка сама по собі сохне довго, тому для прискорення цього процесу подбайте про те, щоб температура в приміщенні, де проводяться оздоблювальні роботи, варіювалася в межах від 5 до 30 градусів (не нижче цієї межі).
3
Перед нанесенням штукатурки обов'язково обробіть стіни: для цього прогрунтуйте поверхню. Слідом за цим приготуйте розчин: змішайте одну частину цементу з трьома частинами піску і водою, а після всі ці компоненти добре розмішайте міксером.
4
За допомогою шпателя нанесіть розчин на стіни, хоча легше наносити методом ляпанця: для цього візьміть в ліву руку тертку, на яку покладіть приготовлену суміш, і хльостким рухом руки накиньте розчин на попередньо змочену водою стіну. Після того як заповніть цементним розчином всю поверхню, плавними круговими рухами терки розгладьте нанесений шар, додаючи при цьому шпателем в порожні місця цементний розчин.
5
Щоб зробити рівний кут, прикріпіть за допомогою саморізів або інших кріпильних елементів дошку (виставите дошку за рівнем). Оштукатурьте стінку уздовж дошки, а після того, як нанесений шар підсохне, демонтуйте дошку.
Зверніть увагу
Штукатурка не піддається обробці, тому надлишки розчину потрібно відразу ж видаляти.
Корисна порада
Зверніть увагу: якщо штукатурити потрібно стелю і наноситься шар при цьому буде товщі двох сантиметрів, слід встановлювати маячкові профілі і використовувати армуючої сітки. Стеля бажано штукатурити розчином, що володіє високими адгезійними властивостями.
Пінобетон повинен мати захист від карбонізаціонной і вологості усадки. Для цього необхідно обмежити доступ до нього атмосферного повітря. Найдоступніша міра захисту піноблоків - штукатурка. З її допомогою можна поправити загальну характеристику стін.
Інструкція
1
Для початку правильно підберіть штукатурку. Вона повинна бути паронепроникна. Також особливу увагу приділіть товщині її внутрішнього шару. Для пенобетонной стіни вона повинна стати перешкодою проникненню пари і повітря. Врахуйте, кількість пари, яке заходить у стіну через внутрішню штукатурку, в повному обсязі повинно вийти назовні через зовнішній шар. Пар не повинен залишатися всередині стіни. В іншому випадку будуть з'являтися тріщини. Зовнішній шар почне відпадати, а внутрішній буде постійно перебувати у вологому стані.
2
Щоб фасадні стіни могли дихати, рекомендується зовнішній шар робити товщиною в два рази меншою, ніж внутрішній. Наприклад, якщо зовнішній шар має товщину 20 мм, то внутрішній повинен бути 40 мм. Чи не накладайте на стіну з пінобетону товстий шар штукатурки. Робіть зовнішній шар 5 мм, а внутрішній - 10 мм.
3
Врахуйте, стіни з пінобетону не вбирають вологу. Штукатурка сохне зовні. Саме тому ви можете точно вирівняти шар. Зверніть увагу на поверхню блоків. Якщо пінобетонні блоки зроблені за різальною технологією, то штукатурка на них буде триматися набагато гірше, так як вони мають шорстку поверхню. Піноблоки, вироблені методом лиття у форми, необхідно перед роботою добре зачистити або зашкурить. Тим самим ви знімете верхній гідрофобізований шар.
4
Якщо ви зібралися штукатурити литтєвий пінобетон, то використовуйте штукатурні суміші з більш високою адгезією. Справа в тому, що звичайна штукатурка буде погано зчіплюватися з такими піноблоками через велику гідрофобізації пінобетону. Якщо ж ви зібралися обштукатурити стіни, які зведені з погано всмоктують вологу матеріалів, то на першому етапі набризгайте на них шар розчину, а потім нанесіть основний штукатурний шар.