Коли садити петунію. Як і коли садити насіння петунії.

Петунія - красивий і пишний квітка, яка росте на балконі, на дачі і на міських газонах. Існує величезна кількість видів рослини, його квіти мають забарвлення від кипельно-білого до бархатисто-чорного відтінку. Петунії будуть довго радувати вас своїми ніжними кольорами, якщо ви не кинете їх без догляду. Це рослина висаджують двома способами і в різні терміни.
Вам знадобиться
  • - насіння петунії;
  • - дерев'яні ящики з грунтом;
  • - серветка;
  • - пластикові стаканчики.
Інструкція
1
Перший спосіб висаджування насіння петунії досить простий. Коли встановиться тепла комфортна погода, зазвичай це трапляється в середині травня, насіння петунії сіють у відкритий грунт.
2
Якщо використовувати другий метод, висаджувати рослину потрібно вже в лютому. Грунт для цього можна заготовити ще восени. Змішайте одну частину перегною, одну частину садової землі і дві частини піску. Грунт укладіть в дерев'яні ящики і залиште на вулиці або на балконі, щоб вона добре промерзла. Десь на початку січня ящики потрібно занести в тепло.
3
В повністю розтанути і підсохнула землю можна висаджувати насіння петунії. На поверхні грунту зробіть невеликі борозенки, полийте їх. Постеліть в ці поглиблення смужки з тонких паперових серветок. Злегка притисніть їх до землі.
4
Мокрій дерев'яною паличкою викладайте на ці смужки насіння петунії в гранулах. Цей посів не засинайте землею, а злегка обприскати з пульверизатора. Дерев'яний ящик з розсадою накрийте щільною важкою поліетиленовою плівкою.
5
Кінець зими якнайкраще підходить для вирощування петунії з насіння, так як багато її видів росте дуже повільно, а першого цвітіння ще потрібно дочекатися.
6
Ящики з розсадою поставте під лампу в приміщенні, де температура буде 20-23 градуси. Як тільки з'явиться перший справжній листочок (через 10-20 днів), плівку зніміть і провітріть посів. Температуру знижуйте до 13-15 градусів. Коли у петунії з'явиться третій листочок, розсаду можна трохи прорідити, якщо є необхідність.
7
Поливайте рослини раз в 3-4 дня. Коли на вулиці встановиться комфортна погода і пройдуть нічні заморозки, висаджуйте квіти на постійне місце. Візьміть одноразові пластикові стаканчики з отворами. У грунт додайте лушпиння від гречки або проса. Пересаджена в такі стаканчики петунія буде рости здоровою і міцною.