Де купити саджанці.

C настанням весни всі радіють відродженню природи, зеленій травичці і клейким листочків. Дачники ж починають замислюватися про посадку нових чагарників і плодових дерев. Власний сад виростити дуже нелегко, потрібно багато і копітко працювати. Важливу роль відіграє і правильний вибір саджанців.
Інструкція
1
Купувати саджанці плодових дерев краще в спеціальних розплідниках, де їх вирощують зі знанням справи і з науки. Ціна на цей товар різна. Залежить вона від віку та виду саджанця. Дачники можуть вибрати матеріал від одного- до трирічного віку та рослини крупномери. Молоді саджанці краще приживаються в нових для себе умовах і ціна їх менше.
2
Тим же садівникам, хто не хоче чекати довго, коли дерево почне плодоносити, краще придбати крупномери. Але такі саджанці не можна купувати на стихійних ринках у невідомих людей. У крупномірів вже досить сформована і розвинена коренева система.
3
Багато плодові дерева утворюють добре виражений головний корінь, якщо він пошкоджений недосвідченим торговцем, рослина загине, не маючи можливості поглинати достатню кількість води. Тому купуйте досить великі саджанці тільки у фахівців в розпліднику, де вам сформують кого з рідного ґрунту, не пошкодивши зону росту кореня і всмоктування.
4
У розпліднику ви отримаєте безліч цінних порад з правильної висадки та догляду за рослинами. Обов'язково розкажіть про освітленість вашої ділянки, адже від цього залежить вибір саджанців. Яблуні, вишні, груші і сливи добре ростуть на сонці і в тіні. Вам підкажуть, які плодові чагарники можна підсадити в другій ярус. Наприклад, лохина, ожина і смородина добре витримують часткове затінення від першого ярусу дерев.
5
Плодові саджанці можна купувати і восени, і влітку, не тільки навесні. Для тривалого транспортування або літньої посадки вам запропонують рослини контейнерного типу. Вони зберігають кореневу систему дерева або чагарнику в комфортних для неї умовах, що дозволяє саджанцям швидко і легко вкорінюватися.
6
Купуючи рослину на ринку, ви можете занести в ваш сад масу шкідників, які влаштувалися на молодому деревце. Фірма ж з потрібними державними ліцензіями несе відповідальність за свій товар і не допустить продажу зараженого саджанця.