Як швидко зв'язати светр. Як зробити бере з трикотажу або светри.

В'язати светр можна різними способами, і кожен дозволяє створити унікальний виріб. Оригінальний силует, елегантні складки коміра-хомута, хитромудрий рельєфний або багатобарвний візерунок - кожен елемент декору додатково ускладнює модель. Якщо вам потрібно виконати роботу якомога швидше, вибирайте просту викрійку і невитіювату в'язку. Наприклад, светр без плечових швів з класичною стійкою.
Вам знадобиться
  • - три прямі спиці (№№ від 5-6);
  • - кругові спиці меншого розміру (№№3-4;
  • - пряжа;
  • - форма;
  • - сантиметр.
Інструкція
1
Намалюйте викрійку майбутнього виробу. Вам буде потрібно виконати основну деталь крою у вигляді полотнища прямокутної форми з отвором для голови; комір-стійку, гумку низу і два клинчастих рукава. Рекомендується працювати на великих спицях (від №№5-6 і більше) підходящої товстої пряжею - це прискорить в'язання светр а.
2
Продумайте найпростіші способи прикрасити полотно. Приміром, зв'яжіть виріб лицьовій гладдю: спинку і перед одним кольором, рукава, комір і гумку низу - іншим (близьким по тону). Можна використовувати меланжеву (секційно забарвлену) пряжу.
3
При бажанні виконайте «швидкий» нескладний візерунок типу «рис». У першому ряду - гумка 1х1 (лицьові петлі послідовно чергуються з виворітними); в наступному ряду малюнок полотна зміщується: над лицьовими в'яжуться виворітні, над виворітними - лицьові. Потім потрібно працювати за зразком першого і другого рядів.
4
Починайте в'язати светр з бічної кромки спинки і переду. Наберіть необхідну кількість петель на прямі спиці, виходячи з щільності вашого в'язання та розміру виробу. Робіть пряме полотно, поки не досягнете лінії горловини. Так, в дитячій моделі 32-34 розміру це буде приблизно через 10 см від початку роботи.
5
Позначте центральну лінію полотна і розділіть його на дві частини. Сформуйте лінію вирізу, симетричної закриваючи петлі окремо справа і зліва деталі. Працюйте від різних клубків, за допомогою запасний робочої спиці. Коли отвір для голови буде готово, знову зберіть всі петлі на одну пряму спицю.
6
Довяжіте другу частину светр а до протилежної бічної кромки і закрийте петлі останнього ряду. Дійте обережно, щоб не стягти нитяні дужки - це деформує виріб. Правий і лівий краю основного полотнища повинні повністю збігатися один з одним по довжині.
7
Сшейте боки светр а. По лінії пройм розрахуйте потрібну кількість петель для рукавів. В'яжіть їх, поступово звужуючи клин деталі. Через кілька рядів зменшуйте по петлі зліва і справа, поки рукава не приймуть необхідну форму. Завершіть роботу гумками 1х1 для манжет.
8
Виконайте з'єднувальний шов рукавів і пришити їх до спинки і поличці. Наберіть по лінії вирізу петлі на кругові спиці меншого розміру, ніж основний робочий інструмент. Зробіть комір-стійку потрібної висоти і закрийте петлі.
9
По низу светр а знову наберіть петлі на кругові спиці і зв'яжіть гумку 1х1. Завершальні петлі готового светр а закрийте, вільно натягуючи нитки. Край одягу повинен бути еластичним і щільним.