Як швидко зняти колеса.

Необхідність швидко зняти всі колеса з автомобіля може з'явитися у вас при підготовці автомобіля до зими або при повній заміні всіх коліс. Звичайно, простіше замінювати колеса по черзі, але якщо обставини склалися так, що вам потрібно зняти одночасно всі колеса , дійте наступним чином.
Вам знадобиться
  • - підйомник;
  • - ключі;
  • - домкрат;
  • - 4 підпірки.
Інструкція
1
Поставте автомобіль на гальмо стоянки, щоб уникнути випадкового руху під час знімання коліс. Максимально швидко можна зняти колеса , якщо поставити машину на підйомник, тому орендуйте гараж з підйомником на час ремонту або зверніться на станцію технічного обслуговування. Якщо такої можливості немає, приготуйте 4 стійкі чурки, ящика або інші пристосування, здатні витримати вагу автомобіля (з запасом).
2
Зафіксуйте кожне колесо противідкотними упорами; якщо спеціальних пристосувань у вас немає, зробіть їх самі із зварених трикутником куточків.
3
Почніть знімати одне з коліс. Зніміть диски (якщо вони є), колісним ключем ослабте кожен болт колеса на один оборот, потім встановіть в домкрат рукоятку і колісний ключ. Поставте домкрат поруч з колесом, під дверима, в спеціальне посилене місце. Надійно зафіксуйте механізм.
4
Повертайте за годинниковою стрілкою рукоятку домкрата, тим самим піднімаючи автомобіль. Колесо має піднятися над землею не менше ніж на 3 см, щоб забезпечити зручний з'їм. Простежте, щоб під автомобілем ніхто не знаходився, не заводьте в цей момент двигун.
5
За допомогою ключа ослабте всі болти і гайки, намагаючись діяти рівномірно. Наприклад, спочатку викручуйте верхню, потім нижню праворуч, нижню зліва, верхню праворуч, верхню зліва (при закріпленні колеса 5 болтами). Вийміть кріплення з колеса і зніміть його.
6
Підкладіть під кузов поруч з домкратом широку дерев'яну цурку або металевий ящик, відповідний за розміром. Переконайтеся, що це пристосування здатне витримати вагу автомобіля (кілька тонн). Обережно відкрутіть і дістаньте домкрат.
7
Точно так же зніміть всі інші колеса автомобіля, послідовно підкладаючи під кузов підпірки. У випадку якщо ви для ремонту скористалися підйомником, ніяких пристосувань не знадобиться - просто зніміть по черзі всі чотири колеса .