Як повернути білизну посірілим речей. Як відіпрати посірілі речі.

Якщо білі речі придбали неприємний сіруватий відтінок, їх можна швидко привести в порядок. Спробуйте кип'ятіння, сучасний відбілювач або ефективні народні засоби - вибір залежить від типу тканини.
Вам знадобиться
  • - відбілювач без хлору;
  • - пральний порошок;
  • - питна сода;
  • - марганцівка;
  • - господарське мило .
Інструкція
1
Щоб повернути первісну білизну речам з бавовни, спробуйте прокип'ятити їх. Помістіть білизну в бак або емальований таз, залийте їх водою з додаванням прального порошку для ручного прання і поставте на плиту. Час від часу перевертайте білизну дерев'яними щипцями. Слідкуйте, щоб вода не википіла. Обробляйте речі 30-40 хвилин. Цей спосіб не підходить для відбілювання вовни або синтетичних волокон.
2
Прибрати сіруватий наліт з шерстяного светра або синтетичного білизни можна за допомогою оптичного відбілювача без вмісту хлору. Крім універсальних засобів у вигляді порошку, емульсії або таблеток, в продажу зустрічаються препарати, призначені для обробки окремих видів тканини. Ви можете підібрати порошки для відбілювання синтетичного тюлю, делікатного дамської білизни або блузок. Розведіть засіб відповідно до інструкції на упаковці і замочіть в ньому річ, щоб вона була повністю покрита водою. Витримайте покладений термін, вийміть білизну, прополощіть його і виперіть звичайним способом.
3
Щоб білі речі як можна довше зберігали первісний вигляд, не носіть їх занадто довго. Блузки та сорочки періть після кожної шкарпетки. Щоб постільна білизна відпиралася краще, попередньо замочуйте його в теплій воді з пральним порошком.
4
Нове дамська білизна не стирайте в машині разом з іншими речам і. Замочіть його в теплій воді з додаванням хорошого прального порошку і оптичного відбілювача. Через півгодини акуратно потріть його руками, прополощіть і розвісьте для просушування.
5
У профілактичних цілях у воду для прання можна додавати питну соду - вона пом'якшить занадто жорстку воду і не дозволить утворитися сіруватимнальотом на білизну.
6
Ніколи не використовуйте агресивні відбілювачі з хлором - білизна може придбати жовтуватий відтінок. До того ж, від обробки хлором руйнуються волокна тканини, і улюблена блузка або гарна наволочка дуже швидко порвуться.
7
Якщо у вас немає під рукою якісного відбілювача, спробуйте перевірений народний метод. Густо намильте білизна господарським милом і замочіть його у відрі з яскраво-рожевим розчином марганцівки. Кілька годин перебування у відрі зроблять посірілі речі білосніжними. Вийміть їх з розчину і прополощіть. Такий спосіб підходить для обробки дитячого одягу, рушників, постільної білизни з натуральної бавовни.