Як поводитися в зоопарку.

Зоопарк дозволяє подивитися вживу на небачених тварин і відчути себе ближче до природи. Але при подібній прогулянці слід дотримуватися певних правил, щоб не завдати шкоди собі або вихованцям зоопарку.
Інструкція
1
Не годуйте тварин. Незважаючи на попереджувальні таблички, деякі люди продовжують підгодовувати вихованців зоопарку. Приносять з собою булочки, батон, морквину та інші продукти, які згодовують звірам. Не вся їжа дозволена для підгодовування. Якщо у вас виникне бажання погодувати вподобану зверушку, запитаєте дозвіл у персоналу.
2
Не намагайтеся погладити тварин, що не суньте руки в клітки. Тримайтеся за загородженням, яке дозволяє не входити в небезпечну зону. Особливо уважно ведіть себе поряд з клітинами небезпечних тварин, таких як тигр, ведмідь, лев або інші хижаки.
3
Спостерігайте за природною поведінкою звірів, не будіть їх, якщо вони сплять, не бийте по решітці і не кидайте в них сторонніми предметами, щоб привернути увагу. В розпал свого "робочого" дня тварини можуть дозволити собі пару годин подрімати, не бороніть їм. Можна зробити коло по зоопарку, а на зворотному шляху повернутися до клітки - раптом сплячий вже прокинувся.
4
Намагайтеся поводитися тихо і непомітно, щоб не лякати тварин. Різкі, пронизливі звуки нервують їх, тому не галасуйте. Не кричіть, не грайтеся на музичних інструментах і заспокойте дітей, що плачуть. Не можна знаходитися на території зоопарку в нетверезому стан або розпивати спиртні напої.
5
Слідкуйте за дітьми, якщо вирушили на прогулянку всією родиною. Не залишайте їх одних, тримайте за руку і скрізь супроводжуйте. Малюки можуть заблукати, загубитися або опинитися в небезпечній близькості від хижаків. Підлітки заради розваги можуть почати кидати камені в тварин або давати сигарети мавпам. Така поведінка неприпустимо.
6
Ставтеся з повагою до працівників і вихованцям зоопарку. Відвідуйте тільки дозволені місця, не смітити, не кидайте у вольєри і клітки сторонні предмети. Якщо телефон або інший цінний предмет впаде за огорожу з хижаком, зверніться за допомогою до службовців. Не намагайтеся самостійно дістати його, ризикуючи власним життям.
Зверніть увагу
Не можна приводити на територію зоопарку домашніх тварин.
3 липня 2012 в місті Липецьк в клітку міського зоопарку «посадили» легковий автомобіль. Ним стала старенька, але добре збережена модель BMW 7-series. Як довго автомобіль проведе «за гратами» невідомо. Але відомо те, що зроблено це було не випадково, а в якості міри залучення уваги до актуальних проблем нашого суспільства.
Звичайний легковий автомобіль попав в клітку зоопарку з метою залучення уваги громадськості до міжнародного проекту з підвищення безпеки дорожнього руху. Виконання такого креативного рішення в життя стало можливим за підтримки міської влади Липецька. На думку організаторів ця акція не повинна залишитися непоміченою в середовищі автолюбителів і професійних учасників дорожнього руху. При погляді на нього всі повинні замислюватися про небезпеки, що підстерігають кожного на дорогах. Багато хто погодиться, що порушення правил дорожнього руху часто призводять до трагічних наслідків. Тому злісний порушник правил небезпечніше дикого зверя.На клітці встановили табличку «їздунів: кермувало, лихач, водила, водирь звичайний». Такий іронічний перфоманс показує, що під керуванням порушника правил автомобіль стає небезпечним хижаком, здатним позбавити здоров'я або життя багатьох. Крім того, на табличці вказані і характеристики незвичайного «тваринного»: «клас - примітивні, вид - дурнуватий, категорія прав - В, їздить небезпечно, живе мало. Відмітна особливість - їздити не вміє, вчити правила не бажає ».Автор« автомобіля в зоопарку »Франческо Замбон купив автомобіль у одного з липецких жителів після тривалих пошуків відповідного примірника. Йому потрібна була модель старої марки, агресивного зовнішнього вигляду, але в чудовому стані. Окремо для нього зварили і клітку. Домовився з адміністрацією зоопарку про оренду місця за символічну плату до зими. Але сама адміністрація не проти, якщо клітина в машиною залишиться на все зіму.Международний проект з безпеки дорожнього руху стартував одночасно в 10 країнах світу в 2010 році. Його активно підтримує Всесвітня організація охорони здоров'я. В рамках цього проекту було здійснено кілька акцій, спрямованих на підвищення безпеки на дорогах світу. Зокрема, в самому Липецькому регіоні з початку періоду дії проекту було зафіксовано зниження порушень на дорогах на 20 відсотків. Враховуючи успіх проекту, найближчим часом влада планує провести ще кілька подібних проектів.