Як повернути товар неналежної якості.

Навіть при покупці товара в перевіреному магазині є ризик, що він може виявитися неякісним. В цьому випадку держава стоїть на боці споживача, залишаючи для нього можливість обміняти подібну покупку.
Інструкція
1
По можливості знайдіть конкретний дефект у вашому товарі. Врахуйте, що товари з гарантійним терміном можна повертати тільки до його закінчення.
2
Прийдіть в магазин з товаром, його оригінальною упаковкою (якщо вона збереглася) і чеком. У разі відсутності чека довести покупку буде складніше, наприклад, може знадобиться залучення свідків. Також замінити цей фінансовий документ може, наприклад, гарантійний талон із зазначенням місця придбання товара .
3
Повідомте продавцеві, чого ви хочете. Ви можете вимагати повернення грошей за неякісний товар або його обміну на аналогічний. Врахуйте, що при обміні товара повинні бути отримані підтверджуючі документи, наприклад, новий чек. Це необхідно в тому випадку, якщо і другий примірник продукції виявиться неякісним і виникне необхідність його повернути.
4
При відмові продавця виконувати ваше бажання попросіть його запросити менеджера або директора. Найчастіше питання повернення покупки легше вирішувати на рівні керівництва.
5
Якщо жоден із співробітників магазина не погодився з вашими доводами і гроші вам не повертають, зверніться в службу по захисту прав споживачів. Там вам допоможуть скласти скаргу на вказаний магазин і підкажуть, в яке державна установа її потрібно передати. Якщо і цей метод не подіє, звертайтеся до суду. Якщо ви достатньо грамотні з юридичної точки зору, ви зможете представляти себе самі, в іншому випадку доведеться витратити гроші на адвоката. Також будьте готові до того, що вам доведеться за свій рахунок зробити експертизу неякісного товара . Але в разі вашої перемоги вартість роботи експертів та інші судові витрати повинен буде оплатити магазин. Також, крім вартості товара , ви можете спробувати стягнути і гроші за моральну шкоду. Ймовірність їх отримання невелика, але існує, хоча суми найчастіше виявляються досить скромними, якщо мова не йде про реальний шкоду, яку вам принесло використання неякісного товара .