Як навчити дитину вимовляти букву ш. Як навчити дитину правильно вимовляти звуки.

Деяким батькам буває дуже важко навчити своїх дітей правильно вимовляти деякі звуки. Одним з таких складних звуків є «Ш». Одні малюки замінюють його «С» або «З», інші й зовсім виключають його зі слів. Щоб навчити дитини вимовляти звук «Ш», необхідно щодня виконувати особливу гімнастику артикуляції.
Інструкція
1
Артикуляційна гімнастика включає в себе вправи для нижньої щелепи, вправи для губ і вправи для мови. Виконувати їх необхідно щодня по кілька хвилин перед дзеркалом. Гімнастику артикуляції можна проводити під ритмічну музику або під рахунок, а також доповнювати заняття ударами.
2
Для того щоб навчити дитини вимовляти звук «Ш», необхідно щодня виконувати з ним вправи, спрямовані на розвиток нижньої щелепи.
3
Попросіть малюка широко розкрити рот і не закривати його протягом 30 секунд. Це вправу необхідно повторити 10-15 разів. Відмінно розвивають нижню щелепу жувальні рухи з зімкнутими губами і легкі постукування зубами з розімкнутими губами. «Парканчик» - розтягніть губи в усмішці і поставте верхню щелепу на нижню, почекайте 15-20 секунд і розслабтеся. Попросіть малюка зробити те ж саме.
4
Для того щоб дитина вимовляв звук «Ш» правильно, його губи повинні бути дуже рухливими і добре розвиненими. Тому в комплекс артикуляційної гімнастики входять також заняття для губ.
5
«Посмішка» - вправа, принцип якого полягає в сильному розтягуванні розімкнутих губ при стиснутих зубах. «Хоботок» - витягування губ вперед. Дуже ефективним для розвитку дитячих губ вважається чергування двох цих вправ.
6
Для правильного вимови звуку «Ш» необхідна також гарна рухливість язичка малюка. Існує безліч цікавих ігор для розвитку цієї самої рухливості.
7
Гра на розвиток мови «Болтушка» - рух язичком вперед і назад. «Годинки» - рух язиком вправо і вліво. «Гойдалки» - рух язиком вгору і вниз. Кожна вправа виконуйте протягом 30 секунд. Крім цього, дуже корисно виконувати мовою кругові рухи, легенько покусувати його кінчик, а також клацати їм, зображуючи конячку.