Як навчити дитину грати в хокей.

Хокей - дуже популярний вид спорту, як у дорослих, так і дітей. Щоб навчити дитини грати в хокей і зробити з нього справжнього спортсмена, необхідно підготувати малюка до непростого навчання.
Інструкція
1
Перш ніж перейти до навчання самій грі, потрібно підготувати дитини, як морально, так і фізично, до цього непростого виду спорту. Почніть з подолання страху і невпевненості перед неминучими на початковому етапі падіннями і помилками.
2
Тренування повинні бути регулярними, три-чотири рази на тиждень. Тільки систематичні заняття допоможуть починаючому ігорку швидко оволодіти спеціальними навичками, безболісно звикнути до дисципліни і навчитися всім необхідним прийомам.
3
Допомагаючи дитині освоїти хокей, не потрібно кричати на нього і тиснути на дитячу психіку. Краще подавати знання в ігровій формі і не вимагати неможливого. Інакше є варіант, що малюк замкнеться і почуватиметься приниженим.
4
Навчання повинне проходити поетапно. Не ставте дитини відразу на ковзани. Спочатку навчіть його тримати правильно ключку і ганяти нею шайбу або м'яч. Краще це робити на сніговій, добре укоченій поверхні. Такий спосіб гри дозволить юному хокеїстові навчитися спритно маневрувати ігровими знаряддями, контролювати ситуацію на полі і відчувати командний дух, що особливо важливо в колективних іграх.
5
Не варто відразу намагатися пояснити всі складні правила і прийоми дорослого хокею. Тут буде достатньо відпрацювати катання на ковзанах і удари ключкою. Дитячий хокей може проводитися за спрощеними, але доступним правилам.
6
Коли вправи дадуть результат, і дитина опанує основними ігровими маневрами, почніть навчання катанню на ковзанах. Це дуже складний процес, який вимагає великих зусиль і часу. Спочатку навчіть свого вихованця просто пересуватися на ковзанах дрібними кроками. Завдяки щоденним тренуванням, м'язи ніг швидко зміцняться, а малюк навчиться добре тримати рівновагу. Попередьте дитини що падіння, садна і забиті місця неминучі, тому до них потрібно поставитися не як до поразки, а як до звичайного навчального процесу. Також важливо відразу прищепити юному спортсмену правильну техніку відштовхування і руху по льоду. Щоб заняття проходили результативніше, можна запропонувати зіграти в якусь гру, наприклад, попросити проїхати між саморобними перешкодами, не зачепивши їх.
7
Коли катання на ковзанах налагодиться, можна перейти до наступного етапу навчання учня хокею - суміщенням катання на ковзанах і роботою з ключкою. Об'єднати ці два заняття спочатку не так-то просто, але з часом всі дії на полі повинні дійти до автоматизму. Ключка в руках дитини повинна бути легкою і маневреної.
Корисна порада
Так як організм дитини та її скелет ще не сформовані, слід звертати величезну увагу на його поставу і намагатися виконувати якомога більше вправ на зміцнення м'язів спини.
Хокей - видовищна гра з шайбою, яка збирає мільйони шанувальників по всьому світу. На перший погляд, може здатися, що гравці безладно їздять по майданчику, намагаючись закинути шайбу. Насправді, все набагато складніше. Завдання тренера - навчити кожного спортсмена виконувати ряд найважливіших функцій на льоду.
Інструкція
1
Почніть з загальної фізичної підготовки. Зараз практично в жодному виді спорту неможливо прогресувати без колосальних сил і витривалості. Для хокею це завжди було і залишається актуальним. Підготовка повинна включати кроси, футбол, тренажерний зал, плавання. Розпишіть план тренувань на тиждень і місяць вперед. Гравці не повинні цілими днями тільки їздити по льоду. В вашому розпорядку повинні бути заняття в залі (3 рази на тиждень), крос (2 рази), футбол і плавання (1 раз). Цього буде цілком достатньо для розвитку витривалості і фізичної сили.
2
Змушуйте своїх підопічних їздити на ковзанах навколо майданчика. Для хокеїстів дуже важлива конькобежная підготовка, оскільки за матч вони проїжджають не один кілометр. Особливо новачкам потрібно дуже багато кататися на високій швидкості навколо ковзанки. Слідкуйте за тим, щоб кожен гравець проїжджав по 15-20 хвилин перед основним заняттям.
3
Навчіть гравців швидко прискорюватися і наздоганяти шайбу. Після того як хокеїсти прокаталися і розім'яли м'язи, виконайте наступну вправу. Вдарте по шайбі і скажіть одному підопічному підібрати її, зробивши прискорення. Нехай дану задачу виконають всі гравці. Потім просто поставте кілька шайб на одній лінії і по команді скажіть декільком хокеїстам доїхати до шайби і заволодіти їй. Можете навіть засікти і записати показання секундоміра. Спринтерська підготовка дуже важлива для гравців, тому виконуйте дані завдання кожне тренування.
4
Поповніть спортсменів володінню ключкою і дриблінгу. Після того як хокеїсти зможуть швидко і впевнено кататися по льоду, навчіть їх, як робити обвідні руху ключкою. Розставте 5-8 прапорців (конусів) по всій довжині льоду. Тепер кожен хокеїст повинен повільно провести шайбу через дані перешкоди, намагаючись не зачепити їх і не випустити шайбу з під ключки. Простежте, щоб кожен повторив дану вправу не менше 10 разів. Скажіть своїм підопічним, щоб вони поступово збільшували швидкість проходження. Незабаром вони зможуть навчитися відмінному дриблінгу.
5
Відточите навички боротьби на льоду. Тепер можете влаштовувати міні-матчі, для того щоб закріпити набуті вміння та навчити гравців боротися за шайбу в реальних ситуаціях. Поповніть жорсткій боротьбі за простір. Окремо попрацюйте з захисниками і воротарем. Перші повинні добре кататися на ковзанах заднім ходом, другий - відображати кидки з будь-якої ситуації. Закріпіть всі ці навички в офіційних іграх між клубами.
Корисна порада
В кожному офіційному матчі опрацьовуйте нову схему ведення гри.