Як скопіювати зіпсований диск.

Іноді користувач стикається з ситуацією, коли ще недавно добре відкривався компакт- диск перестає запускатися. Якщо на ньому знаходяться важливі файли, диск слід спробувати відновити або вважати з нього файли за допомогою спеціальних утиліт.
Вам знадобиться
  • - м'яка ганчірочка і зубна паста;
  • - утиліти відновлення інформації.
Інструкція
1
Як правило, основною причиною збою при читанні інформації з диск а виявляється його забруднення. На робочій поверхні компакт- диск а можуть бути присутніми сліди від пальців, засохлі краплі від напоїв. Навіть одна така крапля може зробити диск нечитабельним.
2
Насамперед, уважно огляньте диск і видаліть за допомогою м'якої тканини і води будь-які сліди бруду. Протріть диск насухо і спробуйте запустити. Як правило, в переважній більшості випадків цього виявляється достатньо, щоб диск нормально відкрився.
3
У тому випадку, якщо ви протерли диск , але його раніше не вдається відкрити, причиною можуть стати подряпини на його робочій стороні. Огляньте компакт- диск : якщо на ньому немає глибоких подряпин, які пошкодили робочий шар (такі пошкодження не можна усунути), можна спробувати відполірувати поверхню диск а м'якою ганчіркою з нанесеною на неї зубною пастою .
4
поліруємо диск , всі рухи виконуйте тільки поперек подряпин, але не вздовж них. Більшість подряпин йдуть уздовж доріжок диск а, тому полірувати треба рухами від центру диск а до країв і назад. Як правило, півгодини такої роботи виявляється достатньо, щоб диск знову почав відкриватися. Перед перевіркою не забудьте його ретельно промити, висушити і протерти.
5
Якщо описані вище процедури не допомогли, для порятунку записаної на диск інформації слід скористатися спеціальними утилітами. Спочатку слід спробувати найпростіші - наприклад, AnyReader, ви можете знайти цю програму в інтернеті. Вона добре і швидко працює, дозволяє відновлювати файли при не надто серйозних пошкодженнях диск а.
6
Запустіть AnyReader, виберіть один з варіантів відновлення, найчастіше це перший - «Копіювання файлів з пошкоджених носіїв». Вибравши цей пункт, натисніть кнопку «Далі». Утиліта відкриє диск , відзначте в списку ті файли і директорії, які треба зберегти. Виберіть папку для збереження, натисніть «Далі». Процес копіювання йде досить швидко, по його закінченні програма повідомить про те, які файли вдалося відновити.
7
Схожими можливостями мають програми NSCopy, File Salvage, Max Data Recovery. Якщо відновити інформацію з диск а їх допомогою не вдалося, скористайтеся чудовою утилітою IsoBuster. Завдяки особливому алгоритму роботи дана програма може відновити інформацію навіть із сильно пошкоджених диск ів. Недолік програми - дуже повільна робота, на відновлення DVD- диск а може піти не одну годину.
8
При необхідності врятувати диск з відеозаписами спробуйте перезаписати його за допомогою програми Alcogol 120%. Дана програма може копіювати диск і, пропускаючи помилкові сектори - якщо виставлена відповідна галочка в налаштуваннях. На відміну від програм, де важлива абсолютна цілісність файлів, невеликі збої при відтворенні відеозапису не настільки критичні і цілком припустимі.
Читання, відновлення та копіювання даних з пошкодженого диска являють собою одну з найбільш поширених завдань при роботі зі знімними носіями. Кількість пропонованих рішень величезне, але, при спробі систематизації, всі вони зводяться до обмеженого набору алгоритмів дій.
Інструкція
1
Спробуйте використовувати м'яку тканину (шовкову або бавовняну) для полірування диска . Не рекомендується використовувати кругові рухи, правильними вважаються руху від центру до країв.
2
Протріть диск спеціальною серветкою з антистатичної просоченням і вставте його в інший привід (при можливості).
3
Покладіть пошкоджений дик в морозильник на 30 хвилин, попередньо загорнувши його в пакет. Повторювані спроби читання пошкодженого сектора призводять до нагрівання диска , що викликає зміну коефіцієнта заломлення. Охолоджений диск менш схильний нагрівання, що може допомогти у вирішенні проблеми.
4
Спробуйте використовувати програмне забезпечення (SuperCopy, BadCopy) для заміни значень пошкоджених секторів нулями або спробуйте створити образ диска за допомогою спеціалізованих додатків (Alcohol, Ahead Nero).
5
Скористайтеся утилітами типу Nero Drive Speed або Slow CD для зміни (уповільнення) швидкості читання диска або завантажте спеціалізовану програму Non-Stop Copy, що не вимагає установки і вільно поширювану в інтернеті.
6
Розпакуйте і запустіть додаток Non-Stop Copy.
7
Виконайте процедуру швидкого копіювання пошкодженого диска . При цьому нечитабельним сектори диска позначаються як биті без зупинки процесу копіювання.
8
Перейдіть до процесу деталізації, в ході якого програма визначає точні межі нечитабельною сектора пошкодженого диска або виберіть опцію точної деталізації при наявності декількох пошкоджених сеторов.
9
Завершіть процедуру відновлення пошкодженого диска виконанням процедури копіювання поганих секторів. За замовчуванням додаток виконує п'ять спроб скопіювати кожен пошкоджений фрагмент.
10
Скористайтеся опцією відновлення всього каталогу, що містить один або кілька пошкоджених секторів за допомогою спеціалізованого скрипта nscopyd.bat, що входить до складу програми Non-Stop Copy.
11
Викличте головне меню операційної системи натисканням кнопки «Пуск» і перейдіть в пункт «Виконати».
12
Введіть значення "імя_ диска : Program Filesscopyscopyd.bat" "імя_ диска : подлежащая_копірованію_папка" "імя_ диска : путь_к_месту_сохраненія_копіі" і підтвердіть виконання команди натисканням кнопки OK.