Як лікувати виразку при діабеті.

Трофічна виразка, або довгостроково незагойна рана - це найчастіша форма синдрому діабетичної стопи. Виразка може бути нейропатической з нормальним кровотоком в нижніх кінцівках і нейро-ішемічної, коли кровотік порушений.
Інструкція
1
При цукровому діабеті чутливість тканин стопи знижена. Тому пацієнт не відразу помічає крейда рани, травми і пошкодження. Навіть така процедура, як звичайне підстригання нігтів, може призвести до непоміченого порізу. Будь-які пошкодження сприяють розвитку виразки.
2
Якщо у вас утворилася навіть неглибока рана, і ви маєте великий стаж захворювання на діабет, негайно зверніться до лікаря. При неглибокої виразці лікар призначить місцеве лікування. Воно полягає в систематичній її обробці антисептичними засобами з подальшим накладанням стерильної пов'язки. Сучасні перев'язувальні матеріали не прилипають до рани, їх вибір здійснює лікар на підставі результатів огляду та проведеної рентгенограми.
3
Промивання трофічної виразки можна проводити тільки в медичних умовах, щоб уникнути пошкодження зростаючої нової тканини. При змінюється розчин хлоргекседину, мирамистина. При міняти йод, зеленку, спирт , марганцівку при діабеті строго протипоказано. Кожен раз при промиванні лікар буде видаляти омертвілу тканину, мозолі, які завжди утворюються при нейропатической виразці.
4
Ви повинні максимально захистити виразку від навантажень при ходьбі. Для цього слід застосовувати спеціальні пристосування, які лікар вам випише за розміром. Використання ортопедичного напівчеревики або черевика допомагають вести активний спосіб життя навіть при глибокій виразці. Багато пацієнтів недооцінюють значимість носіння спеціальних пристосувань, так як виразка не приносить їм хворобливих відчуттів, але навіть кілька кроків можуть звести на «ні» багатомісячний курс лікування.
5
При глибокої виразці лікар призначає антибіотики. Підбирати їх слід шляхом посіву її вмісту, щоб точно знати, який вид антибактеріальної терапії буде результативним.
6
Особливу увагу приділяйте регулярному контролю рівню цукру в крові, щоб при необхідності своєчасно скоригувати лікування. При найменшому коливанні глюкози в більшу сторону, звертайтеся до ендокринолога.
7
Для діагностики нейро-ішемічних виразок застосовується дуплексное або трімплексное сканування, ангіографія, мульти-спіральна комп'ютерна томографія. Реовазографія не дає точних результатів, тому в даний час в якості єдиного методу обстеження не застосовується.
8
Нейро-ішемічну виразку лікують точно так само, як нейропатическую, але додатково призначають судинні медичні препарати «Вазопростан», «Алпростан» і гепарини - «Клексан» і т.д. Всі кошти досить дорогі і застосовуються за абсолютними показаннями. При глибокої виразці лікар може призначити шунтування або балонну ангіопластику.