Як провести Великдень з сім'єю.

У колишні часи християни весь тиждень перед Великоднем проводили в богослужіннях. А в цей день вони намагалися робити які-небудь благочестиві справи - допомагали бідним і роздавали милостиню. Сьогодні люди відвідують храми рідко. Але якщо ви не зовсім відокремили себе від релігії, Світле неділю - це якраз та подія, коли варто відвідати церкву. І краще це зробити всією сім'єю , як це завжди було прийнято на Русі.
Інструкція
1
Святкування Пасхи починається з богослужіння. Якщо ви не можете бути присутнім на ньому всю ніч, прийдіть рано вранці. Приготуйте корзинку з їжею для освячення. Обов'язково покладіть туди паску, пироги, невеликої хлібець, крашанки, ковбасу, буженину, сало і т.д. Цим ви будете вдома розговлятися. Освятіть їжу, поставте свічку за здравіє всіх живих і помоліться.
2
Після повернення додому зробите обрядове пасхальне умивання. Для цього слід покласти в тазик з чистою водою яєчко, освячене в храмі, і умити цією водою обличчя і руки. Вважається, що це дасть красу дівчатам і здоров'я всім членам родини.
3
Святкову ранкову трапезу починайте з освяченого в церкві паски. Розділіть також між усіма членами родини принесені в корзинці продукти. Після цього можна їсти все, що ви приготували до свята напередодні.
4
Святковий стіл зазвичай дуже гарний і рясний. Перш за все він складається з традиційного запеченого баранчика. Якщо справжній баранчик в меню не передбачається, зробіть хоча б його кондитерське втілення: агнець повинен бути обов'язково. Крім того, прикрасьте стіл бужениною, окостом, заливними блюдами, качкою або гусаком з яблуками, пирогами з різними начинками. На видному місці повинні знаходиться і крашанки.
5
Їжте неквапливо. Не варто хапати все на льоту і тікати. Посидьте в колі своїх рідних, поговоріть. Ви повинні відчути радість, спокій, умиротворення. Ви разом, усією сім'єю - що ще може бути важливіше в цьому світі?
6
Відпочивайте, займайтеся в цей день тим, що вам приносить задоволення. Дуже добре, якщо ви приділите більше уваги своїм дітям. Є багато традиційних великодніх розваг. Спробуйте - вони повинні сподобатися дітям.
7
Можна влаштувати для них конкурс з пошуку фарбованих яєчок і призів. Для цього заздалегідь купите побільше всяких цікавих дрібниць - цукерочок, наклейок і невеликих іграшок. І потихеньку, непомітно від дітей, сховайте їх у різні (краще незвичайні) місця в приміщенні або на дачній ділянці. Пошук цих «скарбів» доставить надзвичайне задоволення дітям. Можна трохи ускладнити гру, запропонувавши дітям розгадати ребус або шукати секретні записки, зібравши які можна знайти вказівку на місцезнаходження «скарбу».
8
Організуйте відому пасхальну гру з катання яєць. Для цього зробіть невелику «гірку» з бортиками. Внизу викладіть різні невеликі предмети. Треба брати яєчко і скачувати його з цієї гірці. Предмет, якого торкнеться яєчко, дістається котра виграла. Насправді, це не дуже проста справа, адже яйце не кругле і котиться, куди йому заманеться.
9
Існує ще традиція «чокатися» яйцями. Беруться двома суперниками по одному вареному яйцю і б'ються один об одного. Виграє той, яйце в чиїй руці не розбилося. Секрет в тому, щоб знайти надійне «знаряддя» (це досягається тільки з досвідом), зручніше взяти його в руку і знайти «слабке» місце в яйці в руці іншого граючого.
10
Як би ви не відзначали цей великий і світлий свято, постарайтеся в цей день забути про всі турботи і старі образи, пробачити людям їхні гріхи і погані вчинки. Радійте тому, що ви разом.