Як знайти сириус на небі. Як знайти малу ведмедицю на небі.

Сіріус - найбільша зірка, видима на нашому нічному небосхилі. Вона розташована в сузір'ї Великого Пса, відстань до неї одно 8,64 світлових року або близько 9500 млрд км. За своїми розмірами Сіріус майже в 2,5 рази більше, ніж Сонце. Знайти цю зірку на небі можна, орієнтуючись по іншим відомим сузір'ям.
Інструкція
1
У районах, розташованих у середній смузі нашої країни, спостерігати цю зірку можна в південній частині неба. Восени вона видно вже ближче до ранку, навесні Сіріус з'являється після того, як сідає Сонце, а на зимовому небі - від сходу до заходу. У зимовий час все сузір'я Великого Пса розташовується дуже низько, майже біля самого горизонту.
2
Незважаючи на те, що Сіріус відноситься до зірок Південної півкулі, його схилення невелика, тому бачити його можна навіть далеко на півночі, в таких містах, як Норильськ, Мурманськ і Верхоянск - до 74 градусів північної широти. Влітку він піднімається досить високо над горизонтом і впевнено спостерігати його можна навіть в небі під Петрозаводськом.
3
За своєю яскравості Сіріус стоїть в одному ряду з такими планетами, як Венера, Марс і Юпітер, всі вони чудово видно серед інших мерехтливих на нічному небі точок. Після Сонця, Місяця і цих планет він займає шосте місце по тому, наскільки добре він видно неозброєним оком. Не даремно вважається, що своє ім'я зірка отримала від грецького слова seirios - «яскраво палаюча».
4
Швидко знайти Сіріус на небі ви можете за допомогою сузір'я Оріона, яке, в свою чергу, легко ідентифікувати за трьом зіркам, розташованим на одній прямій. Вони називаються «Пояс Оріона». Якщо продовжити подумки цю лінію, на якій розташовані зірки Пояса Оріона на південний схід, то на її продовженні ви побачите яскраву зірку, що виділяється серед інших. Це і є Сіріус . На північно-західному напрямку цієї уявної лінії знаходиться зірка Альдебаран. Але навіть не знаючи сторін світу, ви не поплутаєте Сіріус з Альдебараном, який світить набагато слабкіше.
5
У тому випадку, якщо ви прекрасно орієнтуєтеся, уявляєте, як розташовані сторони світу, і знаєте інші зірки, знайдіть Сіріус з їх допомогою. Він розташований на північний захід від зірки Процион в 35 градусах в північному напрямку від Канопуса або в 30 градусах в південному напрямку від Альхен (третьої за величиною зірки в сузір'ї Близнюків).
Корисна порада
Астрономи прогнозують, що вже через 11 000 років Сиріус не буде видно в Європі, а сузір'я Великого Пса стане околополюсной.