Як навчитися газозварювання.

Використання газосварки - це наука, якої можна навчитися на спеціальних курсах або в професійному технічному училищі. Але навіть професійна теорія не завжди допомагає відразу освоїти методи бездоганною зварювання. У міру практики набирається досвід, і якість зварювальних робіт значно збільшується.
Вам знадобиться
 • - необхідне обладнання.
Інструкція
1
Використовувати газозварювання без спеціалізованих навичок не рекомендується. Неправильне співвідношення, виставлене в редукторах, ацетилену і кисню може призвести до вибуху і травм. Тому приступати безпосередньо до практики можна тільки після навчального курсу теорії під керівництвом досвідченого фахівця.
2
На спеціальних курсах вас навчать сучасній техніці зварюванні, навчать правильно виставляти тиск, підбирати пальник, ознайомлять з технікою безпеки і правилами зварювальних робіт.
3
Після отримання посвідчення газозварника, приступайте до практики. Застосовуйте теорію, але не забувайте, що варити ви навчитеся, тільки опанувавши достатньо великим досвідом практичних знань.
4
Купуйте газовий балон, костюм зварника, маску, пальник з комплектом з 4 наконечників. Навчіться правильно виставляти тиск в шлангах приладу. Як правило, тиск кисню не повинен бути більше 0,3 МПа, тиск ацетилену в редукторі - нижче 1 кПа. Використовуйте для зварювання тільки кисневий шланг третього класу, не користуйтеся звичайними шлангами, призначеними для інших цілей.
5
Пальник тримайте під різними кутами, застосовуючи вивчену теорію на практиці. Не нехтуйте технікою безпеки. Завжди використовуйте захисний костюм зварника, рукавички, окуляри і шолом або щільну шапку.
6
Спочатку вчитеся варити грубі шви на товстому залозі. У міру оволодіння технікою зварювання починайте зварювати більш тонке залізо за допомогою самого маленького наконечника. Щоденна практика допоможе вам швидко оволодіти необхідними професійними навичками, при яких ви зможете виконувати найскладнішу роботу.
Зверніть увагу
Особливим професіоналізмом вважається зварювання баків, які працюватимуть під великим тиском. Але приступати відразу до такої складної роботі неможливо без навичок, які приходять з часом.
Якщо ви завжди хотіли навчитися зварювальним роботам , але довго відкладали цей момент, то тепер ви можете практикуватися або вдома, або в себе на дачі. Існують різні види зварювання: дугова, зварювання для прихвата та ін. Пам'ятайте, що кожна людина може освоїти ці навички, якщо докладе для цього достатньо зусиль.
Вам знадобиться
 • - готівка;
 • - DVD-диски про зварювальних робіт;
 • - захисні окуляри;
 • - спецодяг;
 • - рукавички;
 • - шолом;
 • - маска;
 • - електроди;
 • - інтернет;
 • - наставник.
Інструкція
1
Вирішіть, який тип зварювання вам потрібен для вивчення і подальшого практичного застосування. Почніть з дугового типу плавиться. У цьому випадку, набагато простіше управляти зварювальним пістолетом, що значно спростить навчання. Хоча, якщо вам тільки цього виду зварювання буде мало, спробуйте і інші в процесі навчання.
2
Поступите вчитися за спеціальністю «Зварювальник» в одне з профільних освітніх установ. Це може бути і професійний ліцей, і коледж, і ПТУ. За 1-2 роки вас навчать цієї спеціальності на вищому рівні, оскільки ви зможете випробувати всі види зварювань, будете володіти теорією і отримаєте багато практичного досвіду. Цей варіант підійде для вас, якщо ви хочете точно й детально у всьому розібратися, а також отримати спеціальність для працевлаштування.
3
Придбайте навчальні DVD-диски. Якщо у вас немає часу отримувати середню спеціальну освіту, то ви вправі використовувати і цей варіант. Замовте відео-посібники через інтернет. У цьому випадку, ви не дізнаєтеся багато теорії, але будете самі бачити, як досвідчений зварник готує інструмент і виконує подальші дії, а також дає пояснення.
4
Купіть в магазині все необхідне обладнання для зварювання. У будь-якому випадку вам знадобляться захисні окуляри, комбінезон, рукавички, автоматичне затемнення шолома і маска. Також не забудьте про спеціальну корзину, де будуть зберігатися всі інструменти. Купуйте також і електроди. Їх вам потрібно придбати не один десяток, оскільки практикуватися доведеться часто.
5
Впровадити в практику всі отримані знання. Чітко дотримуйтесь кроків, які викладаються професіоналами-зварювальниками на DVD-диску або тому, що ви дізналися під час навчання. Щоб досягти хороших результатів, візьміть кілька залізних пластин і приваріть їх. Далі практикуйтеся 2-3 рази на тиждень, приварюючи різні невеликі частини. Краще всього, якщо ви влаштуватися на роботу і будете вчитися у досвідчених зварювальників, які зможуть дати вам цінні рекомендації по ходу практики. Тоді ви швидко досягнете відмінного прогресу в цій справі.