Як звузити взуття. Які устілки вибрати якщо взуття велика.

Дуже важливо, щоб взуття була не тільки красива, але і зручна, добре підходила за розміром. На жаль, іноді буває так: під час примірки туфлі чудово підійшли, а потім швидко розтягнулися, стали бовтатися. Або, оформляючи покупку через інтернет, можна придбати річ за розміром трохи більшу, ніж треба. У цьому випадку ви можете постаратися звузити вашу взуття .
Інструкція
1
Якщо ви хочете звузити взуття , можете використовувати найпростіший спосіб (відповідний для шкіряною або замшевого взуття) - намочіть туфлі або чоботи, після цього висушіть їх біля батареї. Взуття в процесі сушіння злегка зменшиться, ви відразу відчуєте це, як тільки надягнете її. Недолік цього способу в тому, що через деякий час ваша взуття знову розтягнеться до початкового розміру.
2
Можете набити в шкарпетки закритого взуття вату або який-небудь пружний матеріал, наприклад, поролон, поліуретан. Кількість набивання визначте досвідченим шляхом, щоб взуття в підсумку щільно сиділа на нозі, але кінчиків пальців не було боляче. Вони повинні лише злегка упиратися в зроблену набивання. Врахуйте, що вата може в процесі носіння наминати, тому вам доведеться знову і знову доповідати пружний матеріал.
3
Хороший і досить ефективний спосіб - придбати устілки-вкладиші. Вони бувають різні: зі шкіри, гуми, замші. Купити їх можна в багатьох взуттєвих магазинах. Підберіть оптимальну пару устілок, щоб вам було комфортно носити взуття . Для цього йдіть за покупкою з тісними чобітьми. Поряд з повнорозмірними устілками часто продаються напівустілки (тобто на носову і п'яткову частини ступні). Можна спробувати комбінацію устілки і напівустілки. Тут критерій тільки один - ваші відчуття. Ногам не повинно бути незатишно, тим більше, боляче.
4
В крайньому випадку, ви можете віднести взуття в ремонтну майстерню і попросити зменшити її. Як правило, майстер без праці виконує таку роботу, а коштує вона порівняно недорого. Але будьте готові, що тоді на вашого взуття можуть бути помітні сліди ремонту.
Корисна порада
Ці способи можуть допомогти в тому випадку, якщо взуття вам не сильно велика. Якщо ж ви виявите, що вона помітно більше, краще відразу віднести її назад в магазин, зажадавши повернення грошей або заміни на аналогічний товар потрібного вам розміру. Керуйтеся «Законом про захист прав споживача».