Як в'язати кромочні петлі на спицях.

кромочні петлі закінчується і починається велика частина полотен, виконаних прямими спицями. З їх допомогою виходить акуратний край цельносвязанного вироби або деталі. Відомо кілька різних способів виконання кромки.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - прямі спиці.
Інструкція
1
Крайню петлю ряду зніміть, що не пров'язуючи. Для цього рухом справа наліво введіть свою робочу (тобто праву) спицю в крайню нитяну дужку. Потім перекиньте петлю на робочу нитку і залиште лежати на своєму вказівному пальці лівої руки.
2
Пам'ятайте, що зазвичай в посібниках з в'язання називають першою петлі не кромочную (крайову), а сусідню з нею. Тобто якщо у візерунку має бути 17 петель ряду, набрати необхідно 19. Остання і перша в раппорт (так багато в'язальниці називають елемент різнобарвного або рельєфного жаккардового візерунка, який послідовно повторюється) не ввійдуть.
3
Зв'яжіть кромочні петлі, використовуючи метод, при якому утворюється край (так звана «ланцюжок») у формі череди трохи витягнутих петель. Пам'ятайте, що завжди пров'язується тільки остання кромочная петля в особовому ряду. Першу крайову петлю майбутньої «ланцюга» просто зніміть і розташуйте нитка обов'язково перед в'язанням.
4
Замикає ряд кромочную петлю пров'яжіть як звичайну лицьову. Потім переверніть роботу і виконайте виворітний ряд. Таким чином, остання провязав в ряду петля перетворюється в першу, тобто кромочную, і за зразком знімається на спицю.
5
Для виконання окремих моментів крою, які потрібно буде зшити між собою в кінці роботи, використовуйте кромку у формі ланцюжка.
6
Зв'яжіть узелковую крайку. Зніміть для цього крайову петлю, а робочу нитку обов'язково розташуйте за в'язанням. Остання петля в ряду, як і у випадку «ланцюжок», також виконується лицьової.
7
«вузлики» зв'яжіть кромку в кілька рядів заввишки. По краю роботи на однакових проміжках повинні розташовуватися вузли робочої нитки, прихоплює витягнуті кромочні петлі. В результаті кромка добре фіксується і стає не такою еластичною. Даний спосіб в'язання кромок петель рекомендований для виконання планок та інших деталей, яким потрібна міцний відкритий край.
З кромок петель починається і закінчується більшість полотен, виконаних на прямих спицях. Вони створюють акуратну кромку деталі крою або ціліснов'язаній вироби. Обидві кромочние пров'язуються в одиничних випадках (наприклад, при розширенні полотна), найчастіше вони грають лише допоміжну роль. Існують різні способи виконання кромки. Вертикальна лінія крайових петель буде виглядати або у вигляді вертикального ланцюжка, або у вигляді послідовності вузликів.
Вам знадобиться
  • - дві прямі спиці;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Зніміть крайню петлю ряду не пров'язуючи. Для цього ваша робоча (права) спиця повинна увійти в крайню нитяну дужку рухом справа вліво. Потім петля перекидається, а робоча нитка продовжує лежати на вашому вказівному пальці (лівої руки).
2
Зверніть увагу на те, що в посібниках з в'язання першою петлею буде називатися не кромочная (крайова), а сусідить з нею петля! Іншими словами, якщо у візерунку має брати участь 17 петель ряду, то вам необхідно набрати 19 петель. Перша і остання не увійдуть до раппорт (так серед в'язальниць прийнято називати послідовно повторюваний елемент рельєфного або різнобарвного жаккардового візерунка).
3
Спробуйте пов'язати кромочні петлі способом, в результаті якого утворюється так званий край «ланцюжок» у вигляді низки злегка витягнутих петель. Запам'ятайте, що пров'язується завжди тільки остання кромочная лицьового ряду. Першу ж крайову петельку майбутньої «ланцюга» ви просто зніміть, розташувавши нитку обов'язково перед в'язанням.
4
Провязать кромочную петлю, замикаючу ряд, необхідно як звичайну лицьову. Після цього робота перевертається і виконується виворітний ряд. При цьому тільки що провязав петля з останньої в ряду перетворюється в першу - кромочную - і знімається на спицю за зразком.
5
Використовуйте кромку у вигляді ланцюжка для виконання окремих деталей крою, які після закінчення роботи доведеться зшивати між собою. У цьому випадку кромочні петлі підуть у з'єднувальний трикотажний шов.
6
Зв'яжіть узелковую крайку. Для неї вам знадобиться також зняти крайову петлю, але в цьому випадку робоча нитка неодмінно повинна розташовуватися за в'язанням. Остання кромочная ряду виконується теж лицьовій, як і в кромці - «ланцюжку».
7
Зв'яжіть «вузликами» кромку висотою в кілька рядів. Ви побачите, що по краю вашої роботи на рівних проміжках розташовуються вузли з робочої нитки, які прихоплюють витягнуті кромочні петлі. Це призводить до того, що кромка стає менш еластичною і добре фіксується. Такий спосіб в'язання кромочной петлі рекомендується для планок та інших деталей, що вимагають міцного відкритого краю.
Зверніть увагу
У процесі роботи з кромочний петлями уважно стежте за тим, щоб ліва і права кромки були абсолютно однаковими. Якщо ви зв'яжете один край «вузликами», а інший - «ланцюжком», то порушиться симетрія двох половин деталі крою. Одна кромка буде помітно довше іншої.