Як побудувати шашличницю. будівництво шашличниці.

Шашлики є незмінною частиною дачного сезону. Для їх приготування можна використовувати залізний збірний мангал. Але для тих, хто цінує грунтовність і має місце для установки, немає нічого кращого, ніж будівництво стаціонарної шашличниці, яку можна виготовити з жаростійкого цегли.
Вам знадобиться
  • - цемент;
  • - пісок;
  • - щебінь;
  • - штикова лопата;
  • - бетономішалка;
  • - глина;
  • - колосники;
  • - червоний жаростійкий цегла.
Інструкція
1
Будь-яке будівництво завжди починається з зведення фундаменту. Підготуйте місце, де ви будете встановлювати шашличницю , очистіть його від трави, викопайте котлован. Мангал - це не дуже важка споруда, але без фундаменту цегла може дати тріщини і його доведеться переробляти або замазувати.
2
Котлован зробіть на глибину двох штикових лопат за розміром майбутньої шашличниці. Низ отсипьте річковим піском, на нього насипте шар гравію і все ретельно утрамбуйте.
3
Встановіть опалубку з тесу вище рівня грунту на 20-30 см. Залийте фундамент. Розчин готуйте виходячи зі звичайних пропорцій, застосовуваних для фундаментів. В бетономішалці змішайте 1 частину цементу марки 400 або 500, 3 частини річкового піску, 3 частини дрібного щебеню. Воду лийте поступово, поки не вийде суміш густоти сметани.
4
Через один тиждень приступайте до викладки трьох рядів цоколя. Підстава для шашличниці повинно бути міцним.
5
На цоколі викладіть піддавали. Для цього достатньо покласти 2 ряди цегли. Над піддувалом встановіть колосники і продовжуйте кладку топки. Верх топки буде відкритим, як і належить при будівництві мангала. Але якщо ви купите пічну плиту, то будете мати можливість не тільки запікати шашлики, а й готувати на мангалі, використовуючи його в якості звичайної печі.
6
Над топкою зробіть 4 колони і виведіть трубу, яку також складіть з цегли. Шашличницю з трубою можна встановити під навісом або в альтанці, так як дим буде повністю виходити в димохід.
7
Кладку робіть на глиняному розчині. Для його приготування підійде червона липка глина, яка при нагріванні буде такою ж міцною, як цегла.
8
Якщо ви ніколи не мали справу з кладкою печей, запросіть професійного пічника, який в лічені години виготовить шашличницю під ключ за вельми доступну ціну.