Як виховати увагу.

Коли дитина починає вчитися в школі, йому доводиться звикати до нових незнайомим раніше вимогам. Наприклад, необхідно, щоб малюк уважно, не відволікаючись, слухав педагога. Деяким дітлахам через особливості дитячої психіки і фізіології це дається важко, вони не можуть зосередитися, починають нудьгувати, відволікаються на сторонні заняття.
Інструкція
1
У першу чергу подбайте, щоб у класному приміщенні були досить комфортні умови, що сприяють занять. Тобто клас повинен бути світлим, просторим, чистим. Крім того, необхідно простежити, щоб у ньому не було нічого зайвого, не потрібного безпосередньо для занять. Просто щоб діти не відволікалися, роздивляючись ці предмети.
2
Педагогу необхідно пам'ятати, що маленька дитина, навіть самий старанний і допитливий, швидко стомлюється від монотонної, одноманітної роботи. А стомлення неминуче спричиняє зниження уваги. Тому необхідно чергувати заняття, наприклад, через якийсь час рахунок повинен змінюватися читанням, а читання - відгадуванням загадок або малюванням. Зрозуміло, ці зміни не повинні відбуватися занадто часто, тут необхідно дотримати золоту середину.
3
Важливо відразу ж з самого першого заняття налаштувати хлопців на те, що тепер від них буде потрібно зібраність, чіткість. А оскільки діти беруть приклад з дорослих, зразком зібраності і чіткості повинен бути сам педагог. Ось характерний і, на жаль, дуже поширений приклад: учитель збирається почати урок, але не може знайти якесь потрібне посібник чи раптом виявляє, що забув у вчительській класний журнал, і т.п. В результаті початок уроку затримується, діти розхолоджує, і закликати їх до уваги, зосередженості буде набагато важче. Учитель повинен взяти за правило: все необхідне для уроку має бути в класі, на своїх місцях.
4
Дуже важливо також, щоб педагог склав точне уявлення про кожну дитину, що прийшов в його клас. Які його сильні і слабкі сторони, рівень розвитку, інтереси, захоплення. Це допоможе вчителю визначити, хто з діточок відрізняється більшою уважністю, зможе швидко зосередитися, а кому це буде даватися з трудом. Відповідно, педагог виробить найбільш підходящу методику навчання.
5
І, зрозуміло, дуже важливо, щоб у класі встановилася доброзичлива, тепла морально-психологічна обстановка. Якщо малюкам буде цікаво спілкуватися з учителем, якщо вони будуть бачити в ньому людину, яка розповідає багато цікавих нових речей, вони почнуть його уважно слухати.