Як поводитися в монастирі.

Навіть якщо ви приїхали в монастир на екскурсію і не дотримуєтеся християнської віри, поводитися на території обителі слід певним чином. Це якраз той випадок, коли прислів'я «В чужий монастир зі своїм статутом не ходять» має не переносне, а пряме значення.
Інструкція
1
Монастир, в першу чергу - це місце, де живуть іноки, люди, удалившиеся від світу, щоб віддатися молитвам і роздумам. Час відвідування обителі має відповідати внутрішньому розпорядку монастиря. Не варто сподіватися, що його двері завжди відчинені для вас, краще з'ясувати, в які години і по яких днях обитель відкрита для публіки. Якщо ви хочете потрапити на службу, щоб молитися разом з братією, запитайте про це заздалегідь.
2
Одягайтеся скромно. Це не театр, не пляж і не дискотека. Вас можуть просто попросити покинути територію монастиря, якщо на вас надітий Обтягуючий топ, майка, блузка з глибоким декольте, коротенька спідниця, шорти, шльопанці. У багато монастирі жінок пускають тільки з покритою головою, тобто в хустці. Є обителі, де дівчині в брюках буде відмовлено у відвідуванні. Не варто приходити в монастир, надівши футболку із забавним принтом, двозначними або навіть образливим висловлюванням.
3
На території монастиря не вітаються гучні звуки. Молитва ця та ж медитація, нікому не сподобається, якщо вона буде перервана настирливої треллю мобільного телефону або гучними розмовами. Вимкніть свої трубки, проведіть попередню бесіду з дітьми, самі намагайтеся розмовляти напівголосно.
4
Територія монастиря це не громадський парк. Там не їдять, не катаються на роликах або велосипедах, не бігають і не ходять по траві, а вже тим більше не рвуть квіти. Сюди не приходять з тваринами. Тут не жують жувальну гумку, не п'ють газовані напої, тільки воду, якщо вам жарко. Немає мови і про те, щоб «перекусити» в монастирському саду або біля огорожі.
5
Не варто плутати ченців з екскурсоводами. У ченців є свої повсякденні заняття, «слухняності», і вони зовсім не повинні задовольняти цікавість відвідувачів ні за світськими, ні з духовних питань. Ви можете привітати члена громади і попросити про допомогу, якщо заблукали або не знаєте до кого звернутися, але не вступати в бесіду.