Як поміняти ланцюг. Як поміняти спорт.

Для найбільш поширеного дорожнього велосипеда, який має по одній зубчастої зірці попереду і ззаду, ланцюг може служити майже вічність. Але чим більше у велосипеда передач, тим тонше повинні бути ланцюги, щоб точно підходити до зірок. У таких велосипедів система " ланцюг - касета" менш живуча і сильніше схильна до зносу. Так, ресурс ланцюга у 6-зіркових велосипедів становить близько 4,5-6,5 тисяч кілометрів, а ось ланцюг для касети з 8-10 зірками слід міняти мало не кожні 1-1,5 кілометрів .
Інструкція
1
Щоб дізнатися, зносилася чи ланцюг чи ні, поставте її на третю зірку (найбільшу), після чого спробуйте відтягнути ланцюг кінчиками пальців від зірки. Якщо повністю стає видно два зуба на зірку - ланцюг зношена, три зуба - ланцюг убита.
2
Ознакою сильної зношеності касети або ланцюга також служить стрекотіння ланцюга при русі, навіть коли вона змазана. Якщо ланцюг і без навантаження видає такі звуки, то вона дуже сильно зношена.
3
А ось ще один спосіб перевірки ланцюга на зношеність, точніший: візьміть лінійку і виміряйте на ланцюгу відстань між центром будь-якого пина і центром 24-го після нього пина. Якщо результат виходить рівним 304,8-306,4 мм, то ланцюг в порядку. Якщо результат дорівнює 306,4-307,9 мм, ланцюг зношена і її слід замінити. Коли результат вимірювання стає більше 307,9 мм, це означає, що зношені ланцюг і касета, а можливо, навіть вся система.
4
Якщо ви «намотуєте» за сезон більше 3-4 тисяч км, ланцюги доводиться міняти. Касета має ресурс в 2-3 рази більший, ніж ресурс ланцюга, але чим зношений ланцюг , тим вона швидше губить і касету. Якщо ви проїдете 300-500 км зі зношеною ланцюг ю, вам доведеться викинути її разом з касетою.
5
Щоб підвищити ресурс ланцюга і касети, радимо не чекати, поки ланцюг зноситься і почне «є» касету, а міняти ланцюг раніше терміну. Потім знову міняйте ланцюг , після чого починайте по колу з першою і так далі.
6
Знімайте і відкладайте ланцюг в сторону, проїхавши 500-600 км. Поставте нову ланцюг на ту ж відстань. Потім третю. Після цього вибирайте найкоротшу ланцюг і катайтеся на ній ще 500-600 км і так далі. Помінявши три рази по три ланцюги, викидайте разом з касетою.