Як включити шифрування.

У складі ОС Windows 7 є системне додаток BitLocker, яке призначене для шифрування дисків в цілому. На жаль, доступно воно тільки в «старших» версіях цієї системи - «Максимальна» і «Корпоративна». Але і в інших випадках ОС є можливість шифрувати окремі файли і папки. Вона реалізована за допомогою шифрувальної надбудови EFS над основною файловою системою NTFS.
Вам знадобиться
  • ОС Windows 7.
Інструкція
1
Включити опцію шифрування окремого файлу або всіх об'єктів в будь-якому каталозі простіше всього через стандартний менеджер файлів Windows - «Провідник». Відкрийте його подвійним клацанням по ярлику «Комп'ютер» на робочому столі або вибором в головному меню ОС пункту з такою ж назвою.
2
У вікні цієї програми перейдіть до каталогу, який містить файл, шифрування якого потрібно включити. Клацніть по ньому правою кнопкою миші і під сплив меню активуйте пункт «Властивості».
3
Вкладка «Загальні» вікна властивостей файлу в своїй нижній частині містить кнопку «Інші» - натисніть її. У новому вікні, яке в результаті відкриється, є секція «Атрибути стиснення і шифрування» з чекбоксів «Шифрувати вміст для захисту даних». Поставте відмітку в цьому полі і натисніть кнопку OK.
4
Натисніть OK і у вікні властивостей файлу, після чого на екрані з'явиться пояснення, що шифрування окремого файлу без застосування цієї операції до папки в цілому недостатньо ефективно. У вікні вам треба поставити позначку навпроти одного з двох варіантів - «Зашифрувати файл і містить його папку» або «Зашифрувати тільки файл». Зробіть вибір та натисніть кнопку OK.
5
Якщо який-небудь з шіфруемих файлів в цей момент заблокований від змін, ОС видасть відповідне повідомлення і запропонує або скасувати операцію, або пропустити цей об'єкт. Щоб не заплутатися, краще скасувати операцію, закрити програму, блокуючу файл, і повторити процедуру.
6
При першому шифруванні ОС запропонує вам створити резервну копію сертифіката та ключа шифрування - повідомлення про це спливає в області повідомлення панелі завдань (в треї). Клацніть по цьому повідомленню, і буде запущений «Майстер експорту сертифікатів». Дотримуйтесь його вказівок, а створений в результаті роботи файл краще зберігати окремо від комп'ютера - наприклад, на флешці.