Як приготувати їжачки в духовці. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Поєднання фаршу з рисом вже давно стало традиційним і іменується «їжачками». Ці тефтелі, завдяки зерняткам рису дійсно схожі на агресивного їжака, популярні через простоту рецепта і відносній його дієтично. Зробити їжачки з фаршу ще більш корисними допоможе їх приготування в духовій шафі.
Вам знадобиться
    • м'ясний фарш;
    • рис;
    • сіль
    • спеції.
    • сметана або м'ясний бульйон.
Інструкція
1
Для того щоб приготувати їжачки з фаршу, буде потрібно м'ясо. Можете приготувати фарш самостійно або ж придбати вже готовий, але в цьому випадку потрібно пам'ятати про те, що фарш з яловичини досить сухий, тому до нього бажано додатково прокрутити кілька шматочків свинячого сала або просто змішати яловичину зі свининою.
2
Так як їжачки в духовці готуються дещо по іншому рецепту, ніж будучи тушкованими у воді або соусі, то рис для фаршу необхідно попередньо відварити протягом 10 хвилин. За цей час оболонка зерна пом'якшиться, але не встигне зваритися повністю, що прискорить процес приготування тефтелей з фаршу і рису в духовці.
3
Коли фарш готовий, необхідно змішати його з рисом, який береться в пропорціях 1 до 5. Якщо рису буде занадто багато, в процесі розбухання вийдуть не їжачки з м'ясом, а рисова каша з фаршем . Для того щоб тефтелі не втрачали форму, до фаршу можете додати одне яйце. Фарш повинен бути розмішаний до однорідної консистенції, інакше в тефтелі рис буде розподілена не рівномірно.
4
З отриманого фаршу скачайте кульки однакового розміру і викладіть їх на деко, змащене маслом. Відстань між ними може бути мінімальним, так як рис вже частково розпарився і тефтелі вони не будуть змінювати розмір радикально.
Зверніть увагу
На приготування їжачків в духовці йде від 45 хвилин до години, залежно від розміру їжачків і програм конкретної духовки. Якщо рідина википає швидше, ніж готується рис, то її необхідно додати. Або ж можна на перші півгодини прикрити деко зверху фольгою. При подачі на стіл це блюдо в додатковому гарнірі не потребує, тоді як підкладка з овочів лише прикрасить їжачки.
Корисна порада
Рецепт їжачків може включати в себе додаткові інгредієнти у вигляді зелені або спецій, але головну роль у приготуванні грає соус. Для того щоб рис розпарився до стану готовності, необхідно налити на деко м'ясний бульйон або ж сметану.