Як швидко різати ножем.

Спостерігати за тим, як управляється з ножем професійний шеф-кухар, може бути так само захоплююче, як стежити за тренуванням професійних спортсменів. Ті ж швидкі відточені рухи, ніякої зайвої суєти і за секунди продукт перетворюється в рівні скибочки, кубики або акуратну соломку. Чи можна цьому навчитися? Безумовно.
Вам знадобиться
  • - обробна дошка;
  • - ніж.
Інструкція
1
Підготуйте ніж. Тупий ніж на кухні не тільки марний, але й небезпечний, їм можна нанести собі серйозну травму, так як він не ріже, а ковзає і стає некерованим. Якщо для того, щоб щось розрізати, вам потрібно застосовувати зусилля більшу, ніж мінімальна - ваш ніж точила погано.
2
Виберіть нож підходящого ваги та розміру. Для нарізки продуктів зазвичай беруть лезо довжиною в 20-25 сантиметрів. Зверніть увагу на рукоятку, вона не повинна ковзати в руці, бути шорсткою, з зазорами або заусенцами. Вам повинно бути зручно і не важко тримати ніж.
3
Підготуйте обробну дошку. Якщо вона у вас скляна або з нержавіючої сталі, підкладіть під неї рушник, щоб дошка не ковзала при русі.
4
Візьміться за рукоять ножа тією рукою, яка у вас домінуюча. Великий і вказівний палець знаходяться по одну сторону леза, а всі інші - по інший. Слідкуйте за тим, щоб ваше зап'ясті рухалося вільно. Зверніть увагу - ви ніколи не побачите професійного кухаря, судорожно стискає ніж, їх руки завжди пластичні і лезо ходить без зусиль.
5
Другою рукою притримуйте продукт. Найкраще робити це, як би «підібгавши» пальці в сторону долоні, але це не обов'язково. Можна використовувати і кінчики пальців, встановивши їх на те, що ви зібралися нарізати.
6
Кухарі ножем саме ріжуть, від кінчика до початку, а не рубають вгору і вниз - це основна помилка. Ніж при цьому не покидає обробну поверхню, не злітає над нею, подібно лезу гільйотини і не вгризається ніби пила. Ви неначе розгойдуєте його, іншою рукою підштовхуючи продукт.
Зверніть увагу
Не турбуйтеся, якщо у вас з першого разу не вийде. Це якраз нормально. Те майстерність, яка демонструє вам професійний кухар, - результат багатогодинної практики.
Корисна порада
Якщо ви хочете отримати акуратні кубики, не тисніть на продукт, коли будете його різати, щоб його шматочки не «роз'їхалися».