Як в Photoshop замінити фон.

Заміна фону на фотографії - одна з найбільш поширених задач цифрової обробки зображення. Найбільш гнучким шляхом для досягнення якісного результату є створення масок. Цей спосіб не змусить вас повертатися до самого початку роботи, якщо підсумок вас не задовольнить. Даний підхід особливо важливий при потокової обробці.
Інструкція
1
Завантажте фото. Виділіть фон будь-яким доступним способом. Зручно користуватися інструментом «чарівна паличка» (Magic Wand Tool). Однак для виділення «важких» об'єктів, таких як, наприклад, портрет персони з розвиваються волоссям, краще вибрати «виділення за кольором» (Color Range).
2
Потім перетворіть «background» в шар, клікнувши по ньому подвійним клацанням миші, і інвертуйте виділення. Створіть маску, активувавши кнопку «Add Layer» на панелі шарів або виконавши відповідну команду в меню «Layer». Зайдіть в маску і размойте її, вибравши «Gaussian Blur».
3
Отриманий шар з маскою накладіть на новий фон. На відміну від інших способів виділення, команда «Color Range» здатна захопити зайве, в результаті чого фон проступає там, де його не повинно бути. Усуньте ці надлишки фону , подкорректировав маску ластиком великого діаметру.
4
Можливо, краю об'єкта, наприклад волосся, будуть виглядати «поїджена». Для усунення такого ефекту створіть дублікат шару. Увімкніть для нижнього з шарів режим множення і підітріть маску гумкою, щоб вона перестала «підрізати» волосся. Потім, продовжуючи працювати в нижньому шарі, включіть верхній. Яскравістю - контрастом або рівнями добийтеся такого результату множення фону і шару, щоб волосся стали виглядати природно. Так виконується перестановка на світлий фон.
5
Якщо ж він темний, то замініть режим множення «Multiply mode» режимами «Linear Light Mode» або «Hard Light Mode». Для більш чіткої опрацювання волосся застосуєте до нижнього шару сильне нерезкое формування «Unsharp Mask Filter». Також для виділення можна використовувати інструменти «Pen Tool» або «Magic Lasso», для «підчищення» волосся - «Background Erase». Щоб відокремити об'єкт від фону , підійде команда «Extract».
6
Пам'ятайте, що для досягнення найкращого результату важлива і технологія зйомки. М'які насичені кольори фону , на якому проводилася зйомка, максимально спростять останню. Важливо врахувати, що при перестановці на світлий фон потрібно знімати на світлому фоні, а для перестановки на темний фон - на темному.
Одним з ефектних прийомів при створенні фотоколлажа є заміна старого фону фотографії на інший. Це дозволяє перенести персонажів фотографії в будь-яке, відповідне задумом автора, місце дії - екзотичне або навіть фантастичне. Зробити це можна, користуючись арсеналом інструментів програми Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Щоб замінити фон на цифровому зображенні, насамперед, необхідно, щоб персонажі або предмети, які не є фоном були відокремлені від, власне, фонових - тепер непотрібних - фрагментів зображення. Зробити це можна безліччю способів: або обводячи вручну контури фігур за допомогою інструментів з набору Lasso, автоматично виділяючи фрагменти зображення за допомогою інструментів Magic Wand і Quick Selection, створюючи різним способом маски і т.п. Тим чи іншим шляхом, комбінуючи функції вищеописаних інструментів, зрештою, вам необхідно отримати виділення - необхідні ділянки повинні бути по контуру обрамлені мерехтливими бордюрами. Тепер необхідно домогтися, щоб все інше зображення стало прозорим - тоді це місце зможе зайняти новий фон.
2
Маючи виділення, надаємо шару невидимість. Для цього необхідно додати до шару маску прозорості. Ця функція доступна через меню Layer> Layer Mask> Reveal Selection (Шар> Маска Шаруючи> Призначити Виділення) або шляхом натискання на значок Add Layer Mask (Додати маску шару) внизу панелі шарів. Ви побачите, як обведені вами предмети залишилися видимі, а все, що знаходилося за межами виділення, стало невидимим - замість зображення стали просвічувати сіро-білі квадратики технічного фону .У цій простій, на перший погляд, операції є один підводний камінь. Описаний порядок дій працює на будь-якому шарі Фотошопа, крім шару типу Background (Фон). Технічно ви ніяк не зможете призначити маску прозорості на цьому шарі. (Щоб побачити чи так це, уважно подивіться на панель шарів, відрити яку можна, натиснувши F7) Цей шар за замовчуванням створюється програмою, як базовий шар цифрового зображення і відрізняється від інших тим, власне, що має істотний ряд обмежень - у тому числі він не може бути зрушене зі свого місця і не може змінювати параметри прозорості. Що ж робити? - Зняти ці обмеження, зробивши цей шар звичайним типовим шаром. Для цього необхідно в контекстному меню, що відкривається при натисканні правої кнопки миші (якщо ви працюєте в системі Windows) на рядку з ім'ям шару в списку, вибрати пункт меню Layer from Background (Створити шар з Тла). Також ця команда доступна через основне меню Layer> New> Layer from Background. Так шар Background/Фон буде замінений звичайним шаром із зображенням. Тепер обмеження зняті, і ви можете проробити вищеописану процедуру призначення шару маски прозорості.
3
Відкриємо файл з майбутнім фоном. Скопіюємо зображення з нього в буфер обміну. Для цього виділимо або фрагмент картинки - наприклад, користуючись інструментами з набору Marquee, - або просто виділяючи все поле зображення, натиснувши Ctrl + A (або вибравши в меню Selection пункт Select All/Виділити все). Після виділення помістимо обраний фрагмент в буфер обміну, натиснувши Ctrl + C або вибравши в меню Edit (Редагування) пункт Copy (Копіювати).
4
Тепер повертаємося до вихідної фотографії та вставляємо вміст буфера - наш новий фон. Здійснюємо цю операцію натисканням на Ctrl + V, або знайшовши в меню Edit (Редагування) пункт Paste (Вставити). У нашій композиції з'явився новий шар, який і містить фонове зображення. Може вийти так, що після вставки новий шар буде розташований вище вихідного прозорого шару - він буде перекривати останній повністю або частково. Зрозуміло, це невірно, і, щоб навести порядок, перейдемо в панель шарів і поміняємо місцями - просто перетягнувши мишкою - сточки з іменами шарів, щоб «фоновий» шар виявився нижчим, а шар «з персонажами» вище.
5
Рідко буває так, щоб два зображення відразу збіглися за розміром. Вставлений фон може виявитися або занадто громіздким, або, навпаки, дещо меншим необхідного розміру, щодо оригінального зображення персонажів. Змінюємо геометричні розміри, вибравши необхідний шар у списку на панелі шарів, і натиснувши поєднання клавіш Ctrl + T. Після цього по краях шару з'являться невеликі квадратні покажчики, зрушуючи які можна міняти розмір і місце розташування шару, поступово домагаючись гармонійного взаємного розташування фону і персонажів. Закінчивши перетворення, натискаємо клавішу Enter, підтверджуючи тим самим, остаточний вибір необхідного розміру.
6
Далі, як правило, необхідно провести ще одну досить складну операцію. Обидві фотографії, що входять тепер в одну композицію, знімалися, само собою, за різних умов освітлення, на різну апаратуру і т.п., Ця різниця зазвичай стає кричущою при їх суміщенні. Одне зображення може бути разюче світліше або темніше іншого, фотографії можуть мати відмінності за колірному відтінку - одне може бути, наприклад, жовтіше, інше - синє і т.д. Все це буде обов'язково кидатися в очі глядачеві, і, якщо ви навмисно не домагаєтеся ефекту неприродності вашого колажу, то доведеться потрудитися. Тим не менш, за наявності навіть невеликого досвіду, послідовно створюючи коригувальні шари, частково або повністю змінюють яскравість і колір кожного з зображень, через деякий час ви зможете домогтися їх природного співвідношення.
7
До речі, дуже часто на ступінь неприродності суміщення впливає неакуратно створена маска прозорості основного шару. За його контурам можуть «світитися» залишки колишнього фону , а дрібні і тонкі деталі - волосся або складки одягу - можуть, навпаки, бути грубо обрізані, створюючи відчуття «ампутації». Все це поправимо - маска прозорості може бути домальована і змінена в будь-який момент.
8
Зрозуміло, в композицію можна додати ще елементи, розташовуючи їх і як додаткові деталі фону - нижче основного зображення, або ж додаючи їх на перший план, в якості деталей антуражу. Також, якщо щось не влізе, або, навпаки, залишиться багато зайвого місця, вам знадобиться змінити розмір і пропорції робочого поля зображення - це теж робиться досить просто, через основне меню Image> Canvas Size (Розмір Полотна).
Зверніть увагу
Як поміняти фон в Фотошопі? Для цього виберіть інструмент «Розмиття». Після чого затисніть ліву кнопку мишки і проведіть курсором по контуру силуету, розмив тим самим різкі кордону між двома сполученими зображеннями. Таким чином, ви без зусиль зможете замінити фон на вашій фотографії, отримавши тим самий ще більш цікавий фотознімок.
Корисна порада
Урок Photoshop - Заміна фону. З цього уроку ви дізнаєтеся як замінити фон на фотографії за допомогою маски шару. Маска шару є одним із кращих інструментів для виділення об'єктів. За допомогою маски шару легко виправити похибки при виділенні об'єкта, достатньо лише поміняти кольору з чорного на білий і навпаки. Вітаю вас з новими знаннями в фотошопі!