Як повернути золото в магазин. повернення продавцю золота.

Незважаючи на те, що золоте виріб деколи може коштувати нечувану суму, повернути його в магазин можна не завжди. Область ювелірних продажів регулюється законом, а саме повернення залежить від конкретної ситуації.
Інструкція
1
Згідно з Постановою Уряду РФ від 20.10.1998 № 1222 вироби з дорогоцінних металів входять в перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну на інший товар або поверненню. Тому повернути золото в ювелірний магазин тільки на тій підставі, що воно вам не підійшло за формою, розмірам або кольору, ви не маєте права.
2
А от якщо на виробі був виявлений брак (дірочки, погано закріплені деталі та інше), або його якість не відповідає інформації, зазначеній в документах на даний товар, ви можете сміливо вимагати повернути гроші або замінити його іншим виробом. Так як в цьому випадку має місце порушення Закону РФ «Про захист прав споживачів».
3
Для початку спробуйте вирішити справу мирним шляхом. Принесіть браковану річ в магазин і попросіть повернути гроші, посилаючись на вищевказаний закон, згідно з яким магазин зобов'язаний виплатити необхідну суму або обміняти товар на інший протягом 10 днів з моменту звернення. За порушення цього терміну нараховується додаткова сума в розмірі 1% від ціни купленого товару.
4
Якщо продавець відмовляється це робити, не допускаючи можливість шлюбу, ви можете замовити платну експертизу, яка підтвердить або, навпаки, відхилить наявність у вироби виробничого вади. При доказі шлюбу оплачувати проведену експертизу зобов'язаний магазин, що реалізував вам неякісний товар.
5
Напишіть в двох примірниках заяву про повернення або заміні ювелірного виробу, а потім віддайте одне з них директору магазин а. Друге, з підписом директора, залиште у себе. До заяви додайте копії результатів експертизи. У разі відмови директора прийняти вашу заяву відправте його рекомендованим листом з доставкою нарочним.
6
Не добившись повернення грошей, можете сміливо звертатися до суду. Закон в цьому випадку буде на вашому боці.