Як поводитися зі студентами.

Не має значення, чи є ви початківцям викладачем або вже працюєте довгий час у вищому навчальному закладі, вам потрібно усвідомлювати деякі правила і принципи поведінки з учнями.
Інструкція
1
Почніть з себе. Якщо ви вирішили займатися викладацькою діяльністю, то це абсолютно не випадково. Принаймні, вам це має подобатися, інакше весь процес навчання перетвориться на суцільну муку. Вам потрібно любити і свою стезю, і студентів, і всі труднощі, з якими ви будете стикатися. Так що якщо ви не відчуваєте внутрішній позитивний настрой, ймовірно, ви вибрали не ту професію. Однак якщо вона вам щиро подобається, виконайте наступні кроки.
2
Виберіть для себе позицію по відношенню до студентів і дотримуйтеся її під час всього процесу навчання. Ви повинні відразу показати, що ви з себе представляєте. Якщо ви вважаєте за потрібне, щоб студенти вітали вас стоячи, тоді заявіть їм про це відразу. Встановіть ті рамки, які ви вважаєте прийнятними в вузі. Звертайтеся зі студентами на «Ви» і не дозволяйте їм поводитися негідно ні по відношенню до вас, ні по відношенню один до одного.
3
Будьте в міру строгим і вимогливим учителем. Оскільки студентам доведеться здавати заліки чи іспити на вашу предмету, ви повинні питати з них освітлюваний вами матеріал. Для цього вам потрібно відразу їх оповістити, що кожен пропуск або невиконана практична робота вважається «боргом», який потрібно буде відпрацювати. В іншому випадку вони не будуть допущені до здачі. Така міра необхідна для прищеплення дисципліни у студентів.
4
Намагайтеся проявляти добродушність навіть в складних ситуаціях. Не секрет, що часом виникають конфлікти між студентами і викладачем. Основні причини дві: академічна і особистісна неприязнь. Намагайтеся знаходити їх і якнайшвидше усувати, при цьому залишаючись завжди спокійним і впевненим у собі людиною.
5
Ставте цілі (навчальні, розвиваючі, виховні) кожне заняття і планомірно просувайтеся до їх досягнення. Прописуйте по пунктам ті завдання, які ви повинні досягти на уроці, в семестрі і році. Підбирайте найбільш оптимальні завдання для цього і виконуйте їх у встановлений термін. Обов'язково давайте невелику домашню роботу для закріплення матеріалу.
Корисна порада
розряджати монотонну навчальну обстановку різними способами: цікаві історії, жарти і т.д. Однак це не повинно бути постійним явищем.