Як відновити кальцій в організмі.

Значення кальцію для людського організму неоціненне. Через нестачу цього мінералу порушується будова і міцність кісток, починають ламатися нігті, порушується робота серцево-судинної та нервової систем, з'являється зайва вага. З нестачею кальцію можна зіткнутися в будь-якому віці.
Інструкція
1
Нормалізуйте кількість кальцію в своєму організмі за допомогою певних продуктів харчування. Кожен день вживайте хоча б склянку молока і віддавайте перевагу не пастеризованого, а свіжому коров'ячому. Якщо у вас непереносимість молока або просто в силу віку воно погано засвоюється організмом, введіть у свій щоденний раціон твердий сир, нежирний сир і йогурт.
2
Їжте багато овочів, які мають зелене листя: петрушку, селеру, спаржу, будь-яку капусту (краще кольорову), редис і салат-латук. Зелень збагачена кальцієм і, до того ж, добре впливає на засвоєння організмом інших продуктів.
3
Кальцій також у великій кількості міститься в бобових культурах, яєчних жовтках, горіхах, морепродуктах. Вживайте також яловичу і рибну печінку, кунжутне і вершкове масла, висівки, горіхи і мед. Багато цього необхідного мінералу і в більшості фруктів.
4
Поєднуйте прийом кальцію з вітаміном D. Тоді перший буде краще засвоюватися. В продуктах вітамін D не міститься; він виробляється під дією сонячних променів. Так що частіше гуляйте на свіжому повітрі.
5
Приймайте кальцій у вигляді вітамінів або лікарських препаратів. Але майте на увазі, що приймати його треба не до, а після прийому їжі - так він засвоюється краще. Пропийте курс і зробіть перерву, як рекомендується в інструкції. Якщо не можете вирішити, які таблетки купувати, зверніться за допомогою до лікаря. Він підкаже вам оптимальний варіант, і ви будете впевнені в тому, що робите все правильно.
6
Вживання кави, какао алкогольних і газованих напоїв, шпинату, висівок цільного зерна зменшують всмоктуваність кальцію. А часті стресові ситуації, високий рівень холестерину в крові, малорухливий спосіб життя - це найбільш злісні вороги вашого здоров'я. Підкоригує свій звичний раціон харчування і позбудьтеся шкідливих звичок. Це допоможе привести кальцій в норму.
Важко переоцінити значення кальцію для організму людини. Недолік цього мінералу призводить до порушення будови і міцності кісток, ламкості нігтів, а також до порушень в роботі нервової і серцево-судинної систем і навіть до надмірної ваги. Причому, як доводять медики, кальцію в організмі може не вистачати в рівній мірі як у молодої людини, так і у пенсіонера. А значить, піклуватися про його поповненні необхідно кожному.
Інструкція
1
Відоме твердження про те, що всі захворювання людини лікує природа, значною мірою підходить до ситуації з нестачею кальцію. Існує чимало продуктів харчування, які допоможуть нормалізувати кількість цього мінералу. Найпростіший рада: пийте кожен день молоко (переважніше - свіже коров'яче, а не магазинне), хоча б склянку. На жаль, з віком кальцій з молока засвоюється все гірше: в організмі малюка затримується більше половини кальцію з цього продукту, а у дорослих залишається тільки до 15%. Та й не всі люди добре переносять молоко. Тому непогано, якщо ви включите в свій раціон йогурт, нежирний сир і твердий сир.
2
Їжте побільше овочів із зеленим листям - селера, петрушку, спаржу, всі види капусти, особливо кольорову, салат-латук, редис. Зелень сама містить кальцій, а також покращує його засвоєння організмом з інших продуктів, дуже добре впливаючи на кишечник в цілому. Багато кальцію також міститься в яєчних жовтках, бобових культурах, горіхах, рибі і морепродуктах. Солі кальцію, фосфору і вітамін Д одночасно містять печінку риб і яловича печінка, вершкове і кунжутне масло. Багаті цим елементом також дуже багато фрукти, які ростуть у наших садах, і заморські (апельсини і ананаси). Вживайте горіхи, висівки і мед.
3
Щоб кальцій, що міститься в продуктах, добре засвоювався, необхідний вітамін Д. Він також міститься в продуктах, але найкраще він буде вироблятися, якщо ви будете частіше перебувати на свіжому повітрі, під сонячними променями. Здійснюйте щоденні прогулянки, намагайтеся не забувати про ранкову зарядку і яких-небудь фізичних вправах.
4
Кальцій міститься і в деяких лікарських препаратах і комплексних вітамінах. Прийнявши рішення їх приймати, врахуйте, що, на відміну від продуктів харчування таблетки вживають обмежений час, з перервами. Про всі нюанси їх застосування ви дізнаєтеся, коли уважно ознайомитеся з вмістом інструкції.
5
Запам'ятайте, що ворогами вашого здоров'я, які заважають поповненню кальцію, є стреси, куріння, «поганий» холестерин, малорухливий спосіб життя, кофеїн і щавель.