Як оцінити будинок. Як оцінити квартиру.

При продажу нерухомості об'єктивна оцінка вартості житла є першою проблемою. Не знаючи реальну вартість квартири або будинку , є ризик продати її за безцінь. Або навпаки - завищити вартість нерухомості, відлякуючи тим самим потенційних покупців. Тому обов'язково розрахуйте реальну вартість об'єкта перед його продажем.
Інструкція
1
Ви можете спробувати оцінити вартість житла самі. Вивчіть журнали з нерухомості та зіставте ваш будинок з наведеними в журналах прикладами. Це досить приблизний спосіб оцінки, так як об'єктивно оцінити власне житло досить складно - своя нерухомість завжди здається краще, ніж є насправді.
2
Другий спосіб - звернутися в агентство з оцінки нерухомості. Фахівець може виїхати до вас додому або дати консультацію по телефону. Звичайно, якщо ріелтор приїде для огляду будинку , то зможе дати вам найбільш об'єктивний розрахунок. По телефону об'єкт оцінити практично неможливо - швидше за все, вам назвуть лише середню ціну аналогічної нерухомості по вашому району, а цю цифру ніяк не можна вважати реальною вартістю вашого житла.
3
Незалежно від того, зверніться ви до професіоналам з оцінки нерухомості, або вирішите розрахувати ціну будинку самі, вам потрібно знати, які чинники впливають на вартість об'єкта недвіжімості.Во-перше, юридичні параметри . Якщо в будинку або квартирі ніхто не зареєстрований, то вартість житла буде оцінена више.Пріватізірованная квартира коштуватиме дорожче неприватизованій. Крім того, краще, якщо право власності на квартиру не переходило від однієї особи до іншої і третьому кілька разів.
4
Важливі також і технічні параметри.Везде, але особливо у великих містах, велике значення відіграє розташування об'єкта в тому чи іншому районі. Причому, ціна квартири або будинку залежить не стільки від екології, скільки від престижності і розвиненої інфраструктури района.Хорошее транспортне сполучення набагато підвищить вартість вашого будинку . Якщо говорити про Москву, то квартира, розташована в 15 хвилинах ходьби від метро, буде оцінена значно вище аналогічної квартири, від якої до метро треба добиратися наземним транспортом. Якщо ви продаєте заміський будинок, враховуйте, за який час і яким транспортом від нього можна дістатися до центру міста.
5
Обов'язково враховуйте стан, в якому знаходиться нерухомість. Тут важливо все - від віку об'єкта до матеріалів, з яких будинок побудований. Зрозуміло, квартира в сучасному монолітом будинку коштуватиме дорожче панельної хрущовки в тому ж районі. Стан внутрішніх комунікацій, під'їзду і, звичайно, наявність або відсутність ремонту в самому будинку або квартирі мають велике значення при оцінці вашого житла.
Існує безліч життєвих випадків, при яких потрібно провести ринкову оцінку вартості дачної ділянки. Рішенням цього питання є запрошення незалежного експерта.
Вам знадобиться
  • - документи на дачну ділянку.
Інструкція
1
Під дачею нині подразумевают заміський будинок з прилеглим ділянкою. Оскільки дача, так само як і квартира, і звичайний будинок в місті, являє собою об'єкт нерухомості, досить часто з'являється необхідність оцінити вартості дачі.
2
Самим поширеними випадками, при яких така оцінка необхідна, є: - дозвіл виниклих майнових суперечок; - купівля-продаж; - визначення ринкової вартості для встановлення страхової суми; - використання дачі як заставу при отриманні кредиту; - обчислення розміру держмита при проведенні нотаріусом дій з об'єктом нерухомості.
3
Для проведення оцінки запросіть незалежного експерта, якому уявіть наступні документи на дачну ділянку: - документ на право власності на будови на території ділянки; - довідка БТІ, включаючи поверховий план та експлікацію; - проектно-кошторисні документи на недобудовану дачу; - свідоцтво про право власності на землю, кадастровий план.Затем укладіть з ним договір на проведення оцінки ділянки.
4
У більшості випадків оцінка проводитиметься від 5 до 8 днів, протягом яких оцінювач повинен приїхати на об'єкт і провести наступні види робіт: - оглянути дачу і збере інформацію про її фізичні характеристики; - провести аналіз оточення дачі і загальний аналіз ринку заміської нерухомості; - вибрати підхід до оцінки конкретного даної ділянки (витратний, дохідний або порівняльний); - безпосередньо оцінити дачу як об'єкт нерухомості; - скласти звіт (юридично завірений документ для надання нотаріусу або в інші організації) .Процесс оцінки складається ніби з двох окремих процесів: оцінки землі і будівель на даній ділянці.
5
Фактори, які враховує експерт при визначенні розміру оціночної вартості дачної ділянки: - місце розташування об'єкта та інфраструктура району, стан навколишнього середовища; - транспортна доступність; - площа земельної ділянки; - характеристики будови (будинку, котеджу): площа, стан і т. д.; - наявність охорони, під'їзних шляхів.
Зверніть увагу
Через індивідуальності заміських будинків, порівняльний метод відносно дачних ділянок менш популярний, ніж при оцінці квартир.
Корисна порада
Експертна оцінка реальної вартості дозволяє швидше провести необхідні дії з об'єктом нерухомості.