Як відновити пуховик.

Практичні й ошатні пухові вироби відповідають вимогам сучасної демократичною моди. Пух і перо залишаються популярними наповнювачами курток і пальто, так як покликані бути захистом від холоду. Однак при неправильному догляді вони швидко мнуться, одяг стоншується і може покритися білими розводами. Щоб відновити пуховик , можна віддати його в хімчистку або спробувати впоратися власними силами.
Вам знадобиться
  • - миючий засіб для пуховика;
  • - губка або щітка;
  • - тепла вода;
  • - пральна машина-автомат;
  • - 3-4 кульки для прання пуховиків (м'ячі для великого тенісу);
  • - хімчистка (за потребою).
Інструкція
1
Очистіть пуховик від усіх забруднень. Спочатку слід видалити плями вручну, за допомогою теплого мильного розчину і поролоновою губки. Як варіант, підійде білизняна щітка з м'яким ворсом. Після першої чистки виріб можна прокрутити в автоматичній пральній машині.
2
Застебніть все блискавки і кнопки на одязі, після чого виверніть її навиворіт. Налаштуйте автомат на делікатний режим, періть при температурі води не вище 30 градусів. Важливо правильно підібрати засіб для прання пуховик а. Практика показує, що пральні порошки погано вимиваються з м'якого наповнювача. Навіть після декількох полоскань на тканини можуть з'явитися розлучення.
3
Купіть спеціальний миючий гель, начебто вітчизняного «Засоби для прання виробів з пуху і пера» фабрики «ПРОФХІМ» або імпортних аналогів Daunen Wash Hey Sport і Down Wash & Clean. Точно дотримуйтеся порад виробника на упаковці. Подібна побутова хімія розроблена з урахуванням особливостей утеплювача - вона зберігає жирове покриття натурального пуху і оберігає його від скочування.
4
Запускайте режим полоскання як мінімум двічі, щоб повністю вимити з пухової одягу залишки мильної піни. Якщо річ була неправильно випрана і на ній вже є білясті розводи, прокрутите одяг в автоматі без додавання миючого гелю.
5
Обов'язково просушіть і відіжміть пуховик в машинці в дбайливому режимі 800-1000 оборотів. Заздалегідь покладіть в барабан 3-4 тенісних м'ячика білого кольору (від жовтих світла тканина може змінити колір). Деякі виробники пухових виробів кладуть в комплект набір спеціальних пластикових кульок з м'якими шипами. Ці нехитрі пристосування збивають пух і допомагають йому рівномірно розподілитися усередині виробу.
6
Повісьте випраний пуховик в тепле місце, найкраще - поряд з опалювальним приладом. Ваше завдання - якомога швидше (за пару діб) висушити верхній одяг, щоб утеплювач не почав гнити через скопилася вологи. В процесі сушки постійно міняйте положення куртки або пальто на білизняний мотузці. Через кожні півгодини знімайте виріб і ретельно збивайте, як подушку.
7
Якщо на етикетці пуховик а варто заборона на прання, вихід один - віддати його в хімчистку. В сучасних службах побуту використовуються індивідуально підібрані програми чистки та спеціальні хімікати. Крім того, одяг обробляється антистатиком і ароматичними добавками. Ціни на чистку пуховик ов в середньому - від 500 до 800 рублів (на 2012 рік); вартість послуги часто залежить від якості виробу. Щоб не зіпсувати улюблену одяг, обов'язково зберіть інформацію про виробничий процес в хімчистках вашого міста і отримаєте рекомендації клієнтів.
Зверніть увагу
Ніколи не замочуйте виріб з пуху і пера, не перевищуйте оптимальну температуру прання. Не рекомендується використовувати бальзами-ополіскувачі - вони загрожують розлученнями на верхній тканини. Під час зберігання одягу стежте, щоб утеплювач не був сильно стиснутий.
Корисна порада
Якщо ви хочете злегка освіжити пуховик, не стирайте його повністю. Очистіть видимі забруднення щіткою або губкою і замийте верх. Як правило, утеплювач поміщається в водостійкі пакети. Лицьова тканина куртки (пальто) також стійка до вологи, тому такий спосіб чистки не нашкодить пухові вироби.