Як налаштувати правильно барабани. Як налаштовувати барабани.

Навіть у найдосвідченіших барабанщиків деколи виникають проблеми з налаштуванням інструмента. Це пов'язано з різними особливостями конструкції барабанів. Уміння точного налаштування приходить поступово, в міру набуття досвіду та вироблення музичного слуху. Налаштування проводиться після установки нового пластика на інструмент.
Інструкція
1
Зніміть барабани зі стійок і поставте їх на рівну і м'яку поверхню. Це може бути килим або будь-яке інше м'яке підлогове покриття.
2
Встановіть нижній пластик барабана і затягніть його за допомогою встановленого на інструменті кріплення. Якщо ви придбали новий пластик, потрібно його попередньо «посадити». Для цього надійно закріпіть кришку, а потім з деяким зусиллям натисніть на її центр. Це дозволить максимально щільно поєднати канал обода і краю пристрою.
3
Повертайте болти, що знаходяться один навпроти одного, на половину обороту. Крутите кріплення до тих пір, поки зморшки на пластику не розправляться. Проводьте затяжку аж до появи чіткого звуку при ударі по даній частині інструменту.
4
Притисніть настроюється пластик. Підтягуйте кожен болт таким чином, щоб звук по всій поверхні сторони після удару був повністю однаковим. Для більш чіткої настройки натисніть на середину настраиваемой частини великим пальцем. Це не дасть іншим місцям пластика звучати.
5
Щоб налаштувати верхню і нижню частини інструменту, необхідно виходити з типу барабана і звуку, якого ви хочете добитися. Якщо вам необхідно довгий і чисте звучання, налаштуйте обидва пластика однаково. Для більш глибокого звуку і кращого відгуку від палиці краще налаштувати нижню поверхню інструменту нижче, ніж верхню. Якщо налаштувати нижній пластик вище, ви отримаєте короткий неглибокий звук.
6
У передньому пластиці басових барабанів додатково необхідно проробити невелику дірку, щоб добитися кращого звуку. Її діаметр може бути різним, все залежить від тембру, який ви хочете отримати. Чим більше дірка, тим глибше бас. Для малих барабанів використовується аналогічний принцип настройки. Більшість музикантів налаштовують на таких інструментах нижню частину набагато нижче, ніж верхню. Однак надбудова повністю залежить від музики, яку ви виконуєте.
Зверніть увагу
Якщо після натяжки пластика звучання спотворилося, або стало нижче, необхідно повторити процедуру усадки. Для цього заново встановіть пластик і притисніть його щільніше.
Налаштування малого барабана не відрізняється від налаштування будь-якого іншого барабана , проте вона ускладнена різницею пластиків, так як верхній і нижній пластик в малому барабані відрізняються по товщині. А ступінь їх натягнення відносно один одного, а також сила натягнення струн близько нижнього пластика визначає звук барабана . І варіантів тут може бути безліч, все залежить від того, яка музика виконується на інструменті і від особистих уподобань виконавця.
Інструкція
1
Перед тим, як почати налаштовувати барабан, його необхідно зняти зі стійки і поставити на будь-яку м'яку поверхню, наприклад на килим.
2
Починати установку пластика краще з нижнього. Затягніть болти руками, якщо ж пластик новий, то при його установці, натисніть рукою на його центр, щоб він як слід «сів», так як це допоможе надалі. Якщо пластик «усаджений» правильно, обруч пластика щільно встане в канал обода, що в свою чергу сприятиме його щільному прилягання до краю барабана . Якщо після усадки пластик став звучати нижче - його варто перетягнути і посадити заново. Після того як все стало на свої місця, по черзі повертайте протилежні болти на півоберта, робіть це до тих пір, поки пластик не розгладиться. Потім затягніть болти так, щоб пластик почав звучати.
3
У момент налаштування барабана важливо, щоб звук видавав саме настроюється пластик, тобто другий краще заглушити, просто притиснувши його. Налаштування його зводиться до закручування болтів. Однак їх необхідно закрутити так, щоб поблизу всіх болтів звук виходив однакової висоти. Під час підтягування кожного болта постукуйте по пластику ключем. Важливе правило, якщо в одного болта звук, наприклад, вище, то у протилежної він буде нижчою, і навпаки. Якщо під час підтягування болтів на середину пластика натиснути пальцем, звучати буде саме ту ділянку, за яким був проведений удар.
4
Ударна сторона барабана налаштовується аналогічно резонансною.
5
Не забувайте про силу натягу пластику. Є всього три варіанти настройки верхнього і нижнього пластика відносно один друга.Еслі налаштувати їх однаково - звук буде чистий і довгий. Якщо нижній пластик буде налаштований нижче верхнього - вийде глибокий звук з хорошим сустейном і відгуком від палиці. Якщо ж резонансна сторона вище ударної - барабан буде виробляти поверхневий «виючий» звук з коротким сустейном.
Зверніть увагу
Пластик необхідно періодично перевіряти на предмет зносу і старіння. Якщо на ньому є розриви, або він став молочно-білого кольору близько пружин подструнніка, а також, якщо в цьому місці у нього з'явилися дірочки - його пора замінити.
Корисна порада
Перевірка обода також не є зайвою. Якщо покласти обід на будь-яку плоску поверхню, крім пластику і скла, і він лежить не рівно, можна спробувати його випрямити, просто надавав. Однак це спрацює тільки в тому випадку, якщо обід штампований, так як литий або дерев'яний обід зламається швидше, ніж розпрямитися. Заміряйте лінійкою або рулеткою діаметр обода в двох різних напрямках, хрест навхрест, якщо окружність обода точна, розміри співпадуть.