Як включити двоканальний режим пам'яті.

Реалізація двухканального режиму роботи модулів оперативної пам'яті дозволяє трохи підвищити їх продуктивність. Для успішної активації цієї функції важливо дотримати деякі правила.
Вам знадобиться
  • - Speccy;
  • - CPU-Z;
  • - AIDA.
Інструкція
1
З'ясуйте, чи підтримує материнська плата двоканальний режим роботи плат пам'яті. Для цього вивчіть інструкцію до даного пристрою. В умовах відсутності паперової версії документації можна скористатися інформацією, розміщеною на сайті розробників.
2
Вивчіть характеристики модулів оперативної пам'яті, використовуваних у вашому комп'ютері. Скачайте і встановіть програму AIDA або її застарілу версію - Everest. Запустіть цю утиліту. Зачекайте, поки завершиться збір відомостей про підключеному обладнанні. Якщо ви хочете використовувати безкоштовні програми, встановіть CPU-Z або Speccy.
3
Розгорніть вкладку «Системна плата» і виберіть пункт SPD. Вивчіть параметри підключених модулів пам'яті. Для успішної роботи в двоканальному режимі плати повинні збігатися за такими характеристиками: тип, тайминги, швидкість передачі даних і об'єм.
4
Якщо використовувані модулі підходять для реалізації двоканального режиму , вимкніть комп'ютер і зніміть кришку блоку. Переконайтеся в тому, що плати пам'яті встановлені в парні слоти. Зазвичай такі роз'єми зафарбовані в однаковий колір. Переустановите один модуль, якщо в цьому є необхідність.
5
Якщо ви маєте в своєму розпорядженні чотирма платами оперативної пам'яті, розташуйте їх у потрібній послідовності. Врахуйте той факт, що парні роз'єми не завжди розташовані поруч. Орієнтуйтеся тільки за кольором слотів.
6
Закрийте корпус системного блоку і включіть комп'ютер. Перевірте активність потрібного режиму . Для цього відкрийте меню BIOS і знайдіть пункт, який відповідає за налаштування модулів пам'яті. Активуйте пункт Dual Channel.
7
Збережіть настройки. Завантажте операційну систему. Знову запустіть програму Everest. Відкрийте пункт SPD і переконайтеся в тому, що модулі працюють в двоканальному режимі.