Як поводитися з батьками.

Проблеми у взаєминах батьків і дітей старі як світ. Цій темі присвячені фільми і книги, телепередачі та публікації в газетах. Але завжди, коли дитина починає відчувати себе окремою особливою особистістю, починаються зміни у відносинах з батьками . Кожній родині потрібно шукати свій шлях, намацувати свої вірні стежки, щоб не доводити один одного до стресів і депресій.
Інструкція
1
Дуже багато чого у взаєминах дорослих дітей зі своїми батьками залежить від більш досвідчених старших членів сім'ї. Адже саме вони ще в дитинстві повинні закласти в дитини поважне і добре ставлення до мами і тата. Та й свою поведінку вони повинні вміти контролювати. Не можна постійно критикувати вчинки дітей.
2
Якщо батьки засуджують всі ваші дії, спробуйте пояснити їм свою точку зору. Звичайно, у мами з татом є для вас маса порад і рекомендацій, які вони вважають єдино вірними. Спробуйте спокійно і логічно викласти концепцію вашого погляду на світ. Нічого, якщо це викличе хвилю заперечень і докорів. Обговорюйте, розмовляйте, доведіть, що ви вмієте думати і діяти.
3
Вчіться нести відповідальність за свої вчинки. Нерідко ви будете помилятися, доля розкладе багато грабель на вашому життєвому шляху. Але вміння зрозуміти свої промахи і зробити вірні висновки - це вміння дорослого зрілої людини. Якщо виявилося так, що були праві ваші батьки, попросіть у них вибачення за недовіру до їхніх слів.
4
Не бійтеся суперечок і дискусій, саме в них може народитися істина! Відстоюйте своє право бути самостійною особистістю. Для цього ви повинні здійснювати обдумані і розумні вчинки, думати про своє майбутнє.
5
Найчастіше просите ради батьків, якщо самі не впевнені прийняти рішення. Їм буде дуже приємно, що їх доросла дитина цінує їхню думку. Завжди першим йдіть на примирення, якщо стався конфлікт, адже, забившись у свій кут, дуються лише маленькі діти.
6
Намагайтеся не забувати повідомляти батькам про події у своєму житті, якщо ви живете окремо. Приділяйте їм більше уваги, справляйтеся про здоров'я і пропонуйте свою допомогу. Пам'ятайте про свята мами і тата, вітайте їх і даруєте корисні подарунки. Виховуючи свою дитину, враховуйте ваш досвід у спілкуванні з батьками .
Для багатьох дівчат знайомство і спілкування з батьками хлопця стає великою проблемою. Адже молодий особі так хочеться справити хороше враження і сподобатися найближчим людям свого молодого чоловіка, що вона починає вести себе неприродно, а це абсолютно не сприяє налагодженню добрих відносин.
Інструкція
1
Постарайтеся завжди добре виглядати. Підбирайте для зустрічі з родичами молодої людини акуратну невизивают одяг. Відмовтеся на час від коротких спідниць, обтягуючих майок, сильного аромату духів. І краще прикрийте свої татуювання і пірсинг. Не паліть і не захоплюйтеся алкоголем у присутності родичів вашого хлопця.
2
Будьте люб'язні, ввічливі. Слідкуйте за тим, що і як ви говорите. Не використовуйте сленгові вислови, тим більше мат. Не варто розповідати батькам інтимні подробиці ваших відносин. Спілкуйтеся на нейтральні теми, ні в якому разі не зачіпайте політичні, релігійні, расові питання. Не сперечайтеся і не перебивайте. Утримайтеся від оціночних реплік щодо інтер'єру будинку батьків, їхнього сімейного укладу, захоплень. Постарайтеся більше слухати, ніж говорити.
3
Звертайтеся до батьків вашого друга по імені та по батькові, а до молодої людини по імені. Відмовтеся від ласкавих виразів, таких як, наприклад, «лапочка» або «котик», в їх присутності. Чи не демонструйте відкрито перед батьками свої почуття один до одного. Міцні обійми і поцілунки залиште для інтимної обстановки. Але не чиніть опір, якщо ваш друг пріобнімет вас або візьме за руку.
4
Допомагайте батькам, коли це доречно. Запропонуйте, наприклад, приготувати їжу, накрити на стіл, помити посуд. Але не будьте нав'язливі і не наполягайте, якщо ваша допомога не потрібна. Пам'ятайте, що в будинку батьків вашого хлопця ви гостя. Ніколи не конкуруйте з мамою обранця ні в якій області.
5
Заспокойтеся, якщо з перших днів у вас не вийшло завоювати прихильність його батьків. Найголовніше, що ви подобаєтеся їх синові. А на прояви агресії і невдоволення не звертайте уваги, залишайтеся завжди ввічливі і тактовні. Не критикуйте батьків, особливо у присутності молодої людини.